با این مرورگر ها در اینترنت مخفی بمانید

اینترنت مخفی

در این اموزش چندین مرورگر برای ناشناس ماندن معرفی میکنیم که با استفاده از ان ها در اینترنت مخفی و بدون رد پا خواهید بود

چگونه میتوان در اینترنت مخفی ماند؟

هر دستگاه برای اتصال به اینترنت نیاز به یک ای پی دارد که این ip ها مانند شناسنامه برای هر شخص متفاوت است و اطلاعات بسیار مهمی را از کاربر دارند برای مثال با یک ای پی میتوان به راحتی کشور یا شهر شخص را پیدا کنید یا اطلاعاتی از دستگاه های در حال استفاده ان بدست اورید مانند نوع سیستم عامل سرویس های در حال استفاده و …
پس ما با وارد شدن به دنیای اینترنت به راحتی اطلاعاتی از خود را در اختیار وبسایت ها ، سرور ها و … قرار میدهیم حال سوالی گه پیش می اید این است که چطور در اینترنت مخفی بمانیم بدون لو رفتن ای پی اصلی خود ؟ یکی از ساده ترین کار ها استفاده از پروکسی است که در واقع ای پی اصلی مارا می پوشاند اما چون یک لایه است نمیتواند به صورت کامل امنیت ما را برای مخفی ماندن تامین کند به همین دلیل ابزار های رایگان و بسیار کاربردی دیگری وجود دارند که به شما معرفی میکنیم .
 

Tor Browser 

شاید نام مرورگر Tor را شنیده باشید هدف ان ناشناس ماندن در دنیای اینترنت است به اغلب برای ورود به دارک وب استفاده میشود کار ان رد کردن ترافیک از یک شبکه تو در تو به صورت رمزنگاری شده است که اطلاعات کاربر را تا حد بسیار زیادی مخفی نگه میدارد. Tor یکی از بهترین ابزار ها برای مخفی ماندن ای پی است که چندین نفر به صورت داوطلبان به اپدیت این برنامه میپردازند و به نظر می اید که اینده خوبی در انتظار Tor Browser باشد.
مرورگر تور

  آشنایی مقدماتی باگ CSRF

دانلود

دانلود Tor
 

I2P

I2P چیزی مشابه Tor است اما با کمی تفاوت که سعی بر مخفی ماندن کاربر در شبکه را دارد. یک روش ارتباطی ابسیار امن به صورت رمزنگاری شده است که میتواند تا 4 لایه رمزنگاری انجام دهد تا از حفظ اطلاعات خود اطمینان حاصل کنید. اساس کار I2P به صورت تونلینگ است یعنی کل ترافیک را به صورت رمزنگاری شده عبور میدهد و مشکل ان اتصال ای پی به صورت مستقیم است که به همین دلیل نمیتواند امنیت شما را در حد Tor حفظ کند. میتوالنید اموزش I2P چیست را مشاهده کنید.
اینترنت مخفی با I2P

دانلود

دانلود I2P
 

با سیستم عامل ها در اینترنت مخفی شوید 

سیستم عامل هایی با هدف مخفی ماندن در دنیای شبکه ساخته شده اند که میتواند به بسیاری برای استفاده از اینترنت مخفی کمک کند برای مثال در ان ها ابزار هایی که در بالا معرفی کرده ایم به صورت پیشفرض وجود دارد و یا حتی انواع پروکسی ها و برنامه های دیگر که میتوانند در رابطه با این موضوع کمک کنند موجود است.

TAILS

یک سیستم عامل غیر قابل نصب و قابل استفاده به صورت Live است
که با هدف غیر قابل شناسایی شدن طراحی شده است
و انواع ابزار های مورد نیاز و کاربردی را در خود دارد که در اموزش سیستم عامل Tails به طور کامل ان را معرفی کرده ایم.
سیستم عامل Tails

Whonix

سیستم عاملی بر پایه TOR است که تمامی ترافیک را از ان عبور میدهد
به طوری که در صورت اجرای برنامه مخرب هم قادر به شناسایی نخواهید بود.
با استفاده از این سیستم عامل میتوانید یک سیستم بسیار قوی برای مخفی ماندن در دنیای اینترنت داشته باشید.
سیستم عامل Whonix

  فارنزیک و اسکن شبکه با ابزار گرافیکی در لینوکس

دانلود

دانلود whonix
 
امیدواریم از این اموزش هک و امنیت لذت برده باشید
موفق باشید.

4/5 ( 1 نظر )

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور ، مدرس دوره های تست نفوذ و امنیت

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *