معرفی سیستم عامل Tails

سیستم عامل Tails

سیستم عامل Tails یک سیستم عامل مناسب برای گمنام ماندن در دنیای اینترنت است که در این اموزش با ان اشنا خواهید شد

آشنایی با سیستم عامل Tails

Tails یک سیستم عامل امن برای مخفی ماندن در دنیای اینترنت است که امکانات بسیار جالبی را در اختیار قار میدهد. این سیستم عامل برپایه لینوکس دبیان است و از مجیط گرافیکی ژیبا GNOME استفاده میکند و در عین حال حجم زیادی را به خود اختصاص نمیدهد و میتوانید یک تجربه متفاوتی را در هنگام استفاده از ان داشته باشید
از مزیت های Tails میتوان کم حجم بودن و سبک بودن ان را مثال زد که به همین دلیل میتوان به راحتی ان را دریافت نمود و در هر سیستمی حتی با سخت افزار نسبتا ضعیف ان را اجرا کرد. حجم ان حدودا به 1.2 گیگابایت میرسد که نسبت به سیستم عامل های دیگر حجم مناسبی دارد.

استفاده از Tails به صورت زنده یا Live

Tails مانند سیستم عامل های دیگر قابل نصب نیست و فقط میتوان از ان به صورت Live استفاده کرد یعنی کافیست ان را در یک حافظه خارجی مانند فلش و DVD بریزید و در سیستم مورد نظر بزنید تا به صورت زنده بدون نیاز به نصب وارد Tails شوید. همانطور که گفته شد Tails یک سیستم عامل امنیتی با هدف گمنام ماندن است و به همین دلیل از نصب خود جلوگیری کرده است تا بعد از انجام کار تمامی اطلاعات باقی مانده از بین بروند.

نصب سیستم عامل Tails در ماشین مجازی

Tails یک نسخه جداگانه برای اجرا در Virtual Machines و DVD قرار داده است که کسانی که از مجازی ساز ها استفاده میکنند بتوانند سیستم عامل Tails را برای خود داشته باشند .نکته ای که وجود دارد اطلاعات حتی در داخل ماشین مجازی بعد از خاموش کردن سیستم باقی نخواهند ماند و از بین میروند

  کرک Shadow و دسترسی به پسورد لینوکس

چگونه با Tails گمنام میمانیم؟

Tails با این حجم بسیار پایین سعی کرده است که ابزار های امنیتی مختلفی را استفاده کند که یکی از ان ها Tor است که با وصل شدن اینترنت به ان تمامی اطلاعات از طریق Tor ارسال و دریافت خواهند شد ابزار های معروف و کاربردی دیگری هم در ان وجود دارد که در پایین با بعضی از ان ها اشنا میشوید.
معرفی سیستم عامل Tails
انواع ابزار های شبکه

انواع ابزار های کاربردی سیستمی سیستم عامل Tails

انواع ابزار ها برای رمزنگاری و حریم شخصی

  • KeePassX (در اموزش ذخیره پسورد با این ابزار به صورت کامل ان را توضیح داده ایم میتوانید اموزش ان را مشاهده کنید)
  • PWGen
  • VeraCrypt
  • Keyringer

معرفی سیستم عامل Tails
نکته اخر: برای نصب سیستم عامل Tails کافیست مانند دیگر سیستم عامل ها ان را بر روی فلش (حداقل حجم مورد نیاز 8 گیگابایت ) یا DVD خود Bootable کنید و ان را بوت کنید تا به صورت لایو وارد Tails شوید.
نظرات خود را باما به اشتراک بگذارید
پایدار باشید.

4/5 (3 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور ، مدرس دوره های تست نفوذ و امنیت

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *