تروجان اندروید که از نوتیفیکیشن کروم استفاده میکند

تروجان اندروید

در این خبر به موضوع تروجان اندروید که به تازگی منتشر شده است میپردازیم تا امنیت خود را در مقابل ان ها تاممین کنیم با ما همراه باشید.

تروجان اندروید جدید و متفاوت

به تازگی برنامه هایی الوده در گوگل پلی منتشر شده است که با نصب این بد افزار به صورت اتوماتیک از طریق مرورگر کروم به وب سایت های الوده منتقل میشوید. میتوانید این برنامه ها را جستجو و در مجازی ساز خود نصب کنید تا از نحوه کارکرد ان ها مطلع شوید در صورتی که این برنامه ها برای ایران بسته شده اند میتوانید اموزش دور زدن تحریم گوگل را مشاهده کنید.

این بد افزار جدید از متد بسیار جالبی استفاده میکند که با باز کردن سایت های الوده اجازه دریافت نتیفیکیشن را میگیرد و در هر زمانی که میخواهد تبلیغات خود را ارسال میکند حتی بدون ان که وارد مرور گر شده باشید. این تبلیغات میتواند شامل صفحه جعلی یا فیشینگ ، اخبار جعلی و … غیره باشد.

تروجان موبایل

جلوگیری از بر نامه های مخرب

خوشبختانه انتی ویروس معروف Dr.web توانسته این بد افزار را که بیش از هزاران کاربر را مورد سو استفاده قرار داده شناسایی کند، میتوانید برای جلوگیری از نصب این برنامه های مخرب از این انتی ویروس به صورت رایگان استفاده کنید.

تا کنون گوگل پلی بیش از 2 تروجان اندروید که از این روش استفاده میکنند را شناسایی کرده است

و از مارکت خود حذف کرده اما با این حال باید امنیت خود را تا حدی حفظ کنید

چرا که همه بد افزار های مارکت ها شناسایی نمیشوند.

  آسیب پذیری دروپال از نوع RCE +(نحوه استفاده)

سایت های الوده

با کلیک بر روی وب سایت هایی که به صورت نوتیفیکیشن باز شده اند تخفیفات و پیشنهادات خوبی را از سایت های معتبر مشاهده میکنید اما باید دقت داشته باشید که همه ان ها جعلی هستند و فقط با هدف سو استفاده از کاربر ساخته شده اند.

دستگاه الوده به تروجان اندروید

در صورتی که موبایل اندرویدی شما الوده به این برنامه شده است سریعا برنامه را حذف کنید

و وارد مرورگر کروم شوید سپس به بخش settings بروید

و بر روی Site Settings کلیک کنید

در بخش Notifications لیست سایت هایی که امکان ارسال نوتیفیکیشن را دارند را مشاهده میکنید

که میتوانید همه ان ها را به صورت کلی یا تکی حذف نمایید

پایدار باشید.

0/5 ( 0 نظر )

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور ، مدرس دوره های تست نفوذ و امنیت

مطالب مرتبط

اسیب پذیری در وردپرس

4 آسیب پذیری در وردپرس 5.3.1 رفع شد !

در این این مطلب به معرفی 4 اسیب پذیری در وردپرس می پردازیم و در ادامه راه کار هایی امنیتی برای حل مشکل اموزش می دهیم ما در ادامه این اموزش هک و امنیت همراه باشید. 0/5 ( 0 نظر )   اکسپلویت ویندوز که به هکرها اجازه دزدیدن اطلاعات را میدهد

آموزش ویدیویی
اسیب پذیری واتساپ

اسیب پذیری واتساپ از نوع RCE

در این اموزش به اسیب پذیری واتساپ که به تازگی کشف شده و از نوع RCE است به صورت تخصصی میپردازیم با ما در ادامه این اموزش هک و امنیت همراه باشید. 5/5 ( 1 نظر )   ابزار های هک برای اندروید

اسیب پذیری در ویبولتین

اسیب پذیری در ویبولتین

به تازگی اسیب پذیری در ویبولتین نسخه 5.0.0 تا 5.5.4 کشف شده است که در این آموزش به این باگ امنیتی می پردازیم 5/5 ( 1 نظر )   ماکروسافت اج برای اندروید منتشر شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *