امنیت فلش پلیر و دلایل استفاده نکردن از ان

امنیت فلش پلیر

در این اموزش از به امنیت فلش پلیر می پردازیم و دلایلی برای استفاده نکردن از ان را خواهیم گفت.

امنیت فلش پلیر

فلش پلیر از برنامه های محبوب adobe است که بسیاری از ان استفاده می کنند ، این برنامه در سال های گذشته بیشتر مورد استفاده قرار می گرفته است چرا که بسیاری از بخش های مختلف وب سایت ها نیازمند فلش پلیر بوده اند ، اما در حال حاضر وب سایت های بسیار کمی هستند که نیاز به فلش پلیر داشته باشند. با شیوع ویروس کرونا و مجازی شدن دانشگاه ها و مدارس بسیاری از پنل های ورود دانشجویان نیاز به نصب بودن فلش پلیر دارند که این مورد ممکن است مشکلاتی به وجود اورد که در ادامه به ان ها و امنیت فلش پلیر می پردازیم.

چرا نباید از برنامه فلش پلیر استفاده کرد ؟

برنامه Adobe Flash Player همیشه یکی از برنامه ها با اسیب پذیری های فراوان بوده است ، که بسیاری از این اسیب پذیری ها با سطح بحرانی و بسیار خطر ناک هستند که منجر به دسترسی کامل هکر و هک سیستم می شود ، برای مثال هکر با ارسال لینک به تارگت خود و اجرا کردن لینک توسط کلاینت که در سیستم خود فلش پلیر را نصب دارد از سیستم ان دسترسی می گیرد.

امنیت فلش پلیر و دلایل استفاده نکردن از ان
مشکلات امنیت فلش پلیر

طریقه نفوذ از با نصب بودن فلش پلیر

البته روش های مختلفی برای نفوذ از طریق مرورگر وجود دارد که به برخی از بهترین تکنیک ها در دوره اموزش کالی لینوکس پرداخته ایم و می توانید این دوره را مشاهده کنید. به طور کلی برای استفاده از اسیب پذیری فلش پلیر می توانید به اکسپلویت های متاسپلویت مراجعه نمایید و با کمی جستجو اکسپلویت های مختلف فلش پلیر را مشاهده کنید برای مثال می توانید از اکسپلویت زیر استفاده کنید :

exploit/multi/browser/adobe_flash_nellymoser_bof

اگر در سایت هایی مانند exploit-db بروید و اکسپلویت های فلش پلیر را جستجو کنید مشاهده می کنید از چندین سال پیش تا به حال اکسپلویت های زیادی از فلش پلیر ثبت شده است و شاید بسیاری از ان ها حتی هنوز ثبت هم نشده باشند به همین خاطر ما پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان این نرم افزار را به دلیل پایین بودن امنیت فلش پلیر در سیستم اصلی خود نصب و استفاده نکنید.

نکته :

اگر از این نرم افزار استفاده می کنید تا حد امکان از اخرین نسخه ان استفاده نمایید.

در صورتی که مجبور به استفاده از این نرم افزار هستید
مرورگر خود را در سند باکس اجرا کرده
یا به طور کلی برای استفاده از فلش پلیر به ماشین مجازی خود بروید.

0/5 (0 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های امنیت شبکه و راه های مقابله با نفوذ ، در 5 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز امنیت سایبری بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه در “امنیت فلش پلیر و دلایل استفاده نکردن از ان”

 • GRAY HAT 021 اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۹ پاسخ

  یه چند وقت بود داشتم دنبال این میگشتم . ممنون ازتون که گزاشتید .

  • نیما حسینی اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۹ پاسخ

   درود
   خواهش میکنم موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین پن تست کور
دوره های آموزشی
نماد اعتماد