امنیت وبسایت با جستجو شل اسکریپت

امنیت وبسایت

اموزش برسی امنیت وبسایت با استفاده از ابزار های انلاین برای جستجو شل اسکریپت درون فایل ها با ما در ادامه این اموزش هک و امنیت همراه باشید.

برسی امنیت وبسایت با جستجو فایل های شل اسکریپت

اگر وبسایتی دارید امنیت ان برای شما اهمیت دارد باید امنیت ان را از راه هایی که در این اموزش با ان ها اشنا میشوید تامین کنید. یکی از رایج ترین راه های نفوذ به وبسایت ها از طریق انتشار فایل های الوده ( بکدور و شل اسکریپت) است برای مثال مدیر وبسایت سعی میکند از یک سایت نا امن سیستم مدیریت محتوا برای وبسایت خود دریافت کند و نمیداند که ایا فایل های ان الوده شده است یا خیر که در صورت برسی نکردن این موضوع بعد ها نتیجه ان را خواهد دید.

برسی فایل ها برای جستجو شل و بکدور

استفاده از انتی ویروس ها

اولین قدم برای برسی فایل های سایت خود از وجود شل اسکریپت استفاده از انتی ویروس ها است، میتوانید یک بار با انتی ویروس سیستم خود فایل ها را اسکن کنید که اگر یک شل بسیار عمومی در بین فایل های شما وجود داشته باشد ان را تشخیص میدهد اما بهترین کار استفاده از سایت های انلاین برای اسکن است و دلیل ان برسی دقیق تر با انواع انتی ویروس ها است. در اموزش آشنایی با سایت virustotal با یکی از بهترین انتی ویروس های انلاین اشنا شده اید یا میتوانید اموزش ان را مشاهده کنید. وبسایت زیر کمک بسیار زیادی میتواند برای جستجو شل و بکدور به شما کند،
کافیست فایل های خود را به صورت zip درون ان اپلود کرده و منتظر بمانید
تا با بیش از 60 انتی ویروس اسکن شود و در اخر نتیجه به شما نمایش داده شود

https://www.virustotal.com/

امنیت وبسایت با جستجو شل اسکریپت
 

امنیت وبسایت با Web Shell Detector

shelldetector یک وبسایت انلاین برای برسی فایل های متنی است و مانند سایت virustotal نمیتوانید فایل ها را به صورت گروهی ارسال کنید و باید فایل ها به صورت تک تک اسکن شوند. مزیت ان برسی انواع فایل های php , asp ,paython است . نکته جالب اگر فایل شما الوده باشد و برای این وبسایت ها ارسال کرده باشید و هیچ چیزی شناسایی نشده باشد بعد از مدتی میتوانید مجدد اسکن کنید که اطلاعات دقیق تری به شما ارائه دهد دلیل این اتفاق برسی فایل ها در ازمایشگاه انتی ویروس ها است.

http://www.shelldetector.com/

امنیت وبسایت با جستجو شل اسکریپت

انتی شلر سرور

یکی از راه ها برای امنیت وبسایت استفاده از انتی شلر ها است که اکثرا بر روی سرور ها نصب میشوند و در صورت وجود شل و بکدور قابل شناسایی ان را حذف یا به شما اطلاع میدهد. نکته : بعضی بکدور ها غیر قابل شناسایی هستند و مانند یک کد کاملا طبیعی عمل میکنند باید دقت داشته باشید که فایل های مورد استفاده خود را از منابع امن دریافت و استفاده کنید
یکی از بهترین انتی شلر ها CXS است که میتوانید در سرور های خود نصب و استفاده کنید
 
نظرات خود را با ما درمیان بگذارید
پایدار باشید.

0/5 (0 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های امنیت شبکه و راه های مقابله با نفوذ ، در 7 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز امنیت سایبری بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین پن تست کور
دوره کالی لینوکس
نماد های اعتماد
نماد های اعتماد