تشخیص وب سرور سایت با ابزار های انلاین

تشخیص وب سرور

در این اموزش به نحوه تشخیص وب سرور سایت ها برای جمع اوری اطلاعات به صورت انلاین می پردازیم با ما در ادامه این اموزش هک و امنیت همراه باشید.

اشنایی و تشخیص وب سرور

کار وب سرور ها در واقع نمایش وب سایت به کاربران با ارسال درخواست ان ها اشت و و تمامی صفحات سایت را برای نمایش به کاربر اماده می کنند. برای نمایش هر وب سایت در مرورگر کاربر ،نیاز به یک وب سرور است. وب سرور ها انواع مختلفی دارند که هر وب سایت با توجه به نیاز خود از ان ها استفاده می کند برای مثال ما در ادامه اموزش مهم ترین ان ها را معرفی می کنیم تا با ان ها اشنا شوید و بتوانید با جمع اوری اطلاعات از ان ها تست نفوذ خود را اگاهانه و دقیق انجام دهید.

برخی از وب سرور های معروف

  • apache
  • litespeed
  • nginx
  • iis

تشخیص وب سرور

یکی از ساده ترین روش های مشخص کردن وب سرور استفاده از افزونه مرورگر ها است مانند wappalyzer که در هنگام ورود به هر سایت می توانید برخی از اطلاعات ان را مشاهده کنید که وب سرور هم یکی از ان ها است درواقع با این ابزار ساده می توانید وب سرور را مشخص کنید اما در بعضی موارد ممکن است اطلاعات اشنباه نمایش دهد.

تشخیص وب سرور با wappalyzer
تشخیص وب سرور با wappalyzer

سایت های انلاین

وب سایت هایی هستند که Webserver وب سایت را برای شما مشخص می کنند.

برای مثال می توانید وارد سایت زیر شوید که کار این وب سایت گرفتن هویز است اما در کنار ان می توانید اطلاعات دیگری هم مانند وب سرور ر مشاهده کنید کافیست در بخش جستجو ان ادرس سایت را وارد کنید و در قسمت Server Type نوع وب سرور را مشاهده کنید.

  کرک Shadow و دسترسی به پسورد لینوکس

https://whois.domaintools.com/

تشخیص وب سرور با وب سایت domaintools
تشخیص وب سرور با وب سایت domaintools

وب سایت پیشنهادی برای تشخیص وب سرور

وب سایت زیر اطلاعات کاملی فقط از وب سرور سایت مورد نظر شما نمایش می دهد.

https://browserspy.dk/webserver.php

در تصویر زیر مشاهده که این وب سایت علاوه بر مشخص کردن نوع وب سرور اطلاعاتی از امکانات ان هم به ما می دهد که به طور کلی یک ابزار کامل برای انالیز وب سرور به صورت انلاین است.

انالیز کامل وب سرور با browserspy
انالیز کامل وب سرور با browserspy

تست نفوذ با وب سرور ها

بعد از شناسایی وب سرور و تشخیص ورژن های ان می توانید یک جستجو برای پیدا کردن اسیب پذیری از ان پیدا کنید و سپس تست نفوذ خود را برای گرفتن دسترسی انجام دهید. دقت داشته باشید در مواردی ممکن است اطلاعات به صورت فیک و جعلی باشد که فقط نفوذگر گمراه شود.

موفق باشید.

0/5 ( 0 نظر )

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور ، مدرس دوره های تست نفوذ و امنیت

مطالب مرتبط

شکستن پسورد ویندوز

شکستن پسورد ویندوز و برقراری امنیت

در این اموزش با نحوه شکستن پسورد ویندوز اشنا می شویدو در نهایت با استفاده از چندین تکنیک به شما خواهیم اموخت که چگونه سیستم عامل خود را امن کنید. با ما در ادامه این اموزش هک و امنیت همراه باشید. 0/5 ( 0 نظر )   آموزش اجرا sqlmap در اندروید

گرفتن عکس از سایت

گرفتن عکس از سایت با ابزار CutyCapt

اموزش گرفتن عکس از سایت با ابزار CutyCapt برای امنیت بیشتر بدون باز کردن وب سایت با ما در ادامه این اموزش هک و امنیت همراه باشید. 0/5 ( 0 نظر )   بهترین زبان برنامه نویسی برای شروع هک و امنیت چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *