امنیت سایت مورد نظر خود را برسی کنید

امنیت سایت

ایا تا بحال به امنیت سایت ها فکر کرده اید که چگونه میتوان با یک نگاه ساده امنیت ان را تا حدی برسی کرد ما در این اموزش به این نکات مهم سایت ها میپردازیم.

برسی امنیت سایت ها

در دنیای امروز سایت های نا امن و جعلی بسیاری وجود دارد که با این حساب باید براس استفاده از ان ها ابتدا به امنیت خود بپردازیم و مطمئن شویم که سایت مورد نظر چقدر میتواند امن یاشد. ما در این اموزش یک نگاه هوشمندانه به وب سایت ها خواهیم داشت تا یه برسی کلی بر روی ان ها انجام دهیم و سپس اعتماد کنیم.
 

امنیت سایت های HTTPS و HTTP

اولین چیزی که میتواند نظر ما را به یک وب سایت جلب کنید ادرس ان است که با http یا https شروع میشود سایت هایی که دارای SSL هستند یا همان HTTPS در اول ادرس ان ها وجود دارد میتواند امنیت بالا تری نسبت به سایت های HTTP داشته باشد چرا که انتقال داده بین کاربر و سرور به صورت کاملا رمزنگاری شده انتقال پیدا میکنند و در صورت شنود ای اطلاعات قابل خواندن نیستند و اکثر وبسایت های بزرگ و قابل اعتماد از SSL استفاده میکنند. برای برسی دقیق تر SSL سایت مورد نظر میتوانید بر روی ایکن قفل کنار مرورگر ها کلیک کنید و نام شرکت ارائه دهنده SSL  و گواهینامه ان را مشاهده کنید.
برای دریافت SSL رایگان برای سایت خود میتوانید اموزش ان را مشاهده کنید

انتی ویروس ها و سایت های اسکن انلاین

بعضی از انتی ویروس ها قبل از اجرای هر وب سایت ان ها را یک اسکن کوتاه انجام میدهند و در صورت الوده بودن از باز کردن ان جلوگیری میکنند که میتوانید از ان ها استفاده کنید. راه دیگری که وجود دارد میتوانید امنیت سایت مورد نظر را با استفاده از سایت های انلاین برسی کنید مانند webinspector که با وراد کردن ادرس سایت نتیجه ان را نمایش میدهد. و همچنین سایت های دیگری هم وجود دارند که خدمات بسیار خوبی در رابطه با انواع حملات تحت وب مانند فیشینگ میدهند که میتوانید از یکی از ان ها استفاده کنید

  فایروال سخت افزاری Armadillo

https://www.siteadvisor.com/

نکنه : به ادرس سایت دقت داشته باشید تا دقیقا مشابه سایت مورد نظر شما باشد و میتوانید
برای امنیت بیشتر همیشه یک بار قبل از ورود اطلاعات ، اطلاعات جعلی وارد کنید.
 

اعتبار و زمان فعالیت سایت را برسی کنید

یکی از راه های برسی اعتبار و امنیت سایت ، سایت ALexa است که اماری از سایت را به شما نمایش میدهد اما به طور 100% نمیتوان به ان اعتماد کرد برای استفاده از ان میتوانید اموزش تولبار الکسا را مشاهده کنید. سایت های زیادی هستند که به برسی اعتبار سایت مپردازند که یکی از ان ها urlvoid نام دارد که از چندین وبسایت برای برسی ایمنی استفاده میکند و کافیست وارد سایت شوید و ادرس دامنه مورد نظر را در ان وارد نمایید سپس تنیجه با علامت های سبز نیا قرمز نمایش داده میشود.

https://www.urlvoid.com/

امنیت سایت مورد نظر خود را برسی کنید
نکته د رابطه با نماد اعتماد: سایت های دارای اینماد قابل اعتماد هستند
اما باید بر روی نماد کلیک کنید تا از اطلاعات صحصح ان مطمئن شوید.
 
نظارت خود را با ما در میان بگذارید.
پایدار باشید.

0/5 (0 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های تست نفوذ و امنیت ، در 5 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز هک و امنیت بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

ابزار SSLScan

ابزار SSLScan و برسی SSL وب سایت

در این آموزش به ابزار SSLScan جهت بررسی امنیتی SSL وب سایت ها می پردازیم، در ادامه در ادامه این آموزش با ما همراه باشید. 0/5 (0 نظر)   چگونه امنیت خود را در شبکه های اجتماعی بالا ببریم؟

اسکن سریع اسیب پذیری

اسکن سریع اسیب پذیری با CRLFuzz

در این آموزش با نحوه اسکن سریع اسیب پذیری ها با استفاده از ابزار CRLFuzz آشنا خواهید شد، با ما در ادامه این آموزش هک و امنیت همراه باشید. 0/5 (0 نظر)   port spider ابزاری برای اسکن پورت در کالی

انواع هک

انواع هک و هکر ها

در این اموزش با انواع هک و انواع هکر ها به صورت کامل اشنا خواهید شد، با ما در ادامه این اموزش همراه باشید. 5/5 (1 نظر)   اموزش دریافت SSL رایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *