اسکنر اسیب پذیری های وب سایت Mega Bot

اسکنر اسیب پذیری

در این اموزش به معرفی ابزار اسکنر اسیب پذیری سایت ها میپردازیم و نحوه نصب ان را اموزش میدهیم با ما در ادامه این اموزش هک و امنیت همراه باشید

اشنایی با اسکنر اسیب پذیری

اسکنر ها ابزار هایی هستند که میتوانند به ما برای یافت اسیب پذیری کمک کنند. هر شخص میتواند به صورت دستی برخی از روش های تست نفوذ را برای جستجو اسیب پذیری انجام دهد اما ابزار ها کار را ساده تر کرده اند و برخی از این عملیات را انجام میدهند، که کار برای ما اسان تر شود اما نمیتوانند به دقت انسان باشند و خطا های بسیاری دارند پس نتیجه میگیریم استفاده از ان ها مفید است اما نمیتوان به ان ها مطمئن بود و برای یک تست نفوذ دقیق باید از انواع ابزار ها استفاده شود که در این اموزش قصد معرفی یکی دیگر از این ابزار های تست نفوذ را داریم.
 

معرفی Mega Bot

ابزاری نوشته شده به زبان پایتون است که برای اسکن و تست نفوذ اتوماتیک ساخته شده است و قابلیت نصب در انواع سیستم عامل ها مانند: لینوکس ، ویندوز و حتی اندروید را دارد. این ابزار علاوه بر اسکن و جستجو میتواند در زمینه جمع اوری اطلاعات بسیار مفید و کاربردی باشد.
 

برخی امکانات اسکنر اسیب پذیری Mega Bot

  • اسکن و برسی SMTP
  • شناسایی سایت های روی سرور
  • اطلاعات سرور و وب سایت
  • ثبت سایت در Zone-h
  • استفاده از چندین اسکنر امنیتی

اسکنر اسیب پذیری های وب سایت Mega Bot

نصب ابزار Mega Bot در لینوکس

ابتدا با دستور زیر را برای دریافت ابزار در ترمینال لینوکس خود وارد کنید

git clone https://github.com/aron-tn/Mega-Bot.git

سپس وارد پوشه دریافت شده شوید

cd Mega-Bot

cd MegaBot

حال برای اجرای ابزار از پایتون نسخه 2 استفاده کنید

python v2.py

اکنون ابزار اجرا میشود و میتوانید از ان استفاده کنید
اندروید : برای استفاده از این اسکنر اسیب پذیری در اندروید برنامه ترموکس را نصب کنید و مانند دستورات بالا ابزار را دریافت و نصب کنید
 
پایدار باشید.

0/5 (0 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های امنیت شبکه و راه های مقابله با نفوذ ، در 7 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز امنیت سایبری بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین پن تست کور
دوره کالی لینوکس
نماد های اعتماد
نماد های اعتماد