حذف تبلیغات گوگل کروم و امنیت ان

حذف تبلیغات در گوگل کروم

در این اموزش میخواهیم بدون استفاده از افزونه ها حذف تبلیغات گوگل کروم را انجام دهیم و امنیت ان را برای جلوگیری از هک بالاتر ببریم.

حذف تبلیغات گوگل کروم و بالا بردن امنیت

افراد زیادی هستند که برای جستجو و استفاده از اینترنت از مرورگر گوگل کروم استفاده میکنند یکی یکی از مطرح ترین مرورگر ها در دنیا است که امکانات بسیار فوق العاده ای دارد مانند امکان جدیدی که به تازگی در نسخه 75 خود برای حذف تبلیغات و بخش های اضافه سایت ها افزوده است ما در این اموزش میخواهیم به معرفی این امکان جدید پردازیم و نحوه فعال کردن ان را خواهیم گفت.

معرفی قابلیت Reader Mode

این قابلیت فقط در نسخه های بالای 75 کروم وجود دارد و کار ان حذف بخش های اضافی وب سایت برای بالا بردن تمرکز کاربر و حذف تبلیغات گوگل کروم است با این کار انواع تبلیغات و حتی نظرات کاربران حذف میشود و صفحه به صورت بسیار ساده فقط با مطلب اصلی به کاربر نمایش داده میشود. تاثیر این کار بر امنیت کاربران این است که اگر کد های مخربی در صفحه وجود داشته باشد بعضی از ان ها حذف خواهند شد اما نمیتوان گفت 100% این کار انجام میشود.

معرفی AppContainer Lockdown

یک قابلیت دیگر از گوگل کروم برای امنیت کاربر است که پردازش ها را به صورت سند باکس انجام می دهد که با این کار امنیت شما تا حد بسیار زیادی افزایش خواهد یافت اگر که با سند باکس ها اشنا نیستید میتوانید اموزش ان را مشاهده نمایید که با استنفاده از برنامه های جداگانه هم میتوان از سندباکس استفاده کرد.

نحوه فعال کردن AppContainer Lockdown و Reader Mode

در مرورگر خود ادرس زیر را وارد کنید

chrome://flags/

از بخش جستجو میتوانید Reader Mode و AppContainer Lockdown را پیدا کنید

یا از لینک های قرار داده شده زیر استفاده کنید

chrome://flags/#enable-reader-mode

chrome://flags/#enable-appcontainer

حذف تبلیغات گوگل کروم و امنیت ان

حال ان ها را برای فعال کردن بر روی Enabled قرار دهید و بعد از ان از شما سوال پرسیده میشود که مرورگر یک بار باز و بسته شود که باید بر روی Relaunch Now کلیک کنید سپس مرورگر اجرا میشود که میتوانید با وارد شدن به هر سایت از تنظیمات کنار مرورگر که به شکل سه نقطه است گزینه Distill page را انتخاب کنید تا بخش های اضافه سایت و حذف تبلیغات گوگل کروم انجام شود.

حذف تبلیغات گوگل کروم و امنیت ان
قابلیت Reader Mode

میتوانید سوالات خود را از بخش دیدگاه مطرح کنید

موفق و پیروز باشید.

0/5 (0 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های امنیت شبکه و راه های مقابله با نفوذ ، در 7 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز امنیت سایبری بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین پن تست کور
دوره کالی لینوکس
نماد های اعتماد
نماد های اعتماد