بهترین سیستم عامل امن Qubes

بهترین سیستم عامل

در این اموزش به معرفی یکی از بهترین سیستم عامل های امن به نام Qubes میپردازیم ما ما در ادامه این اموزش هک و امنیت همراه باشید.

امن ترین و بهترین سیستم عامل

همه ما برای استفاده از دستگاه های کامپیوتری خود از سیستم عامل های مختلف استفاده میکنیم برای مثال در تلفن های همراه از اندروید که هسته ان لینوکس است استفاده میشود یا بسیاری در کامپیوتر های خانگی خود از سیستم عامل ویندوز استفاده میکنند اما سوالی که شاید برای شما ایجاد شده باشد این است که ایا این سیستم عامل ها امن هتسند و یا تا چه میزان میتوانند امنیت کاربران خود را حفظ کنند؟ باید بگوویم هیچ سیستمی به صورت کامل امن نیست اما سیستم عامل ها و نرم افزار هایی هستند که میتوانند به بالا بردن امنیت ما کمک کنند که در ادامه با یکی از امن ترین سیستم عامل های دنیا اشنا میشوید.

معرفی Qubes

Qubes یک سیستم عامل کاملا اپن سورس برپایه لینوکس است و با هدف تامین امنیت کاربران خود ساخته شده و جوایز بسیاری در رابطه با بحث امنیت دریافت کرده است مکانیزم این سیستم عامل به صورت مجازی سازی Xen است و در واقع کاربر با اجرای هر برنامه و فایل در مجازی ساز ان را اجرا میکند که همین موضوع باعث میشود که فایل های الوده دسترسی به اطلاعات درون سیستم نداشته باشند.

بهترین سیستم عامل امن Qubes

اشنایی بیشتر با سیستم عامل Qubes

Qubes به راحتی با استفاده از installer گرافیکی قابل نصب است و خود این سیستم عامل دارای محیطی ساده و زیبا است اما دقت داشته باشید که یکی از مشکلات ان نصب نشدن بر روی بعضی سخت افزار ها است که میتوانید قبل از نصب سخت افزار خود را در لینک زیر برسی کنید.

https://www.qubes-os.org/hcl

یکی دیگر از مزیت های جالب ان که باعث شده که بهترین سیستم عامل امن شود ، تامین امنیت کاربر در هنگام وبگردی است که تمامی ترافیک را از شبکه TOR عبور میدهد که میتوانید برای اشنایی بیشتر با این موضوع اموزش دارک وب را مشاهده کنید.

بهترین سیستم عامل امن Qubes
محیط گرافیکی Qubes

حداقل سخت افزار مورد نیاز

  • 4 GB RAM
  • 32 GB فضای خالی
  • CPU 64-bit Intel ، AMD
  • ترجیحا از SSD استفاده شود
  • Nvidia GPUs
  • AMD GPUs

لینک دانلود Qubesموفق و پیروز باشید.

5/5 (2 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های امنیت شبکه و راه های مقابله با نفوذ ، در 5 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز امنیت سایبری بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین پن تست کور
دوره های آموزشی
نماد اعتماد