کاربرد پایتون در هک و امنیت چیست؟

کاربرد پایتون در هک

در این اموزش به کاربرد پایتون در هک و امنیت می پردازیم با ما در ادامه همراه باشید.

کاربرد پایتون در هک و امنیت

زبان برنامه نویسی در هک و امنیت چقدر اهمیت دارد ؟

بسیاری از افرادی که می خواهند وارد دنیای هک و امنیت شوند این سوال را در ذهن خود دارند :

همانطور که در هر کاری سطح کاری می تواند متفاوت باشد در حوزه تست نفوذ و امنیت هم سطح کاری متفاوت است، یعنی هر شخص با توجه به دانش و نیاز خود می تواند در سطح های مختلفی قرار بگیرد که در سطح اولیه یادگیری نیازی به زبان برنامه نویسی نیست اما برای بالا بردن سطح علمی و عمیق تر شدن در این حوزه باید حداقل یک زبان برنامه نویسی را نسبت به علاقه خود یاد بگیرید.

برای مثال اگر علاقه متد به تست نفوذ سیستم عامل های ویندوزی هستید بهتر است به سراغ زبان های .net مانند C# بروید که برای مثال بتوانید ابزار هایی مانند رات ها کیلاگر ها و …. برای خود بنویسید و با اسیب پذیری های درون برنامه های نوشته شده با این زبان اشنا شوید.

زبان های دیگری هم مانند php و asp هم می توانند در زمینه های وب و درک اسیب پذیری های ان ها کمک شایانی کنند و حتی با این زبان ها اکسپلویت نویسی انجام دهید. پس به طور کلی زبان برنامه نویسی خاصی برای هک و امنیت مطرح نیست و شما باید طبق علاقه خود یک زبان را انتخاب کنید.

  اوسینت چیست ؟ + اموزش بهترین روش های ان

پایتون | Python

این زبان برنامه نویسی نسبت به دیگر زبان ها بسیار ساده بوده و امکانات فوق العاده ای را در کتابخانه های خود جای داده است. برای مثال اگر یک برنامه با زبان c++ با 1000 خط نوشته شود با استفاده از زبان پایتون شاید با 500 خط انجام شود، به همین خاطر بسیاری در زمینه تست نفوذ به سراغ این زبان برنامه نویسی می روند.

کاربرد پایتون در هک و امنیت چیست؟
کاربرد پایتون در حوزه هک و امنیت

آشنایی با کاربرد پایتون در هک و امنیت

اکسپلویت نویسی یکی از مراحل بسیار تخصصی و حرفه ای در هک و امنیت است که بسیاری با پیدا کردن اسیب پذیری اکسپلویت ان را به صورت یک برنامه با زبان پایتون می سازند تا عملکرد اکسپلویت به صورت دقیق و صحیح انجام شود. برخی از دیگر اکسپلویت ها فقط در قالب یک برنامه نوشته شده قابل استفاده هستند پس با درک این موضوع به یک زبان برنامه نویسی نیاز است که هم امکانات کاملی داشته باشد و هم در سریع ترین زمان ممکن به صورت ساده قابل استفاده باشد.

برخی از کاربرد های پایتون

  • ساخت ابزار های امنیتی تحت کنسول
  • ساخت اپلیکیشن های الوده و رات جهت تست نفوذ
  • امکان ساخت اکسپلویت های حرفه ای
  • امکان اجرای پایتون در انواع سیستم عامل ها
  • ….

نتیجه گیری

برای شروع و یادگیری مباحث تست نفوذ و امنیت به صورت تخصصی زبان برنامه نویسی می تواند بسیار کاربردی و مهم باشد و حتما برای انتخاب یک زبان باید به حوزه مورد علاقه خود توجه کنید و از روی شنیده ها که کدام زبان بهتر است عمل نکنید چرا که همه زبان ها به دلیل ان که نیاز بوده اند ساخته شده اند و هر کدام مزایا و معایب خود را دارند که برای مثال کاربرد های پایتون را در هک و امنیت مثال زده ایم و به صورت کامل توضیح داده شد.

  امنیت لینوکس خود را با Limon تامین کنید

پایدار باشید.

5/5 (1 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های تست نفوذ و امنیت ، در 5 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز هک و امنیت بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین پن تست کور
کالی لینوکس
دوره های آموزشی
نماد اعتماد
همکاری با ما