ابزار Putty به نسخه 0.71 اپدیت شد

ابزار Putty

ابزار putty یکی از کاربردی ترین ابزار های شبکه نسخه جدید خود را منتشر کرد و در این مطلب به تغیرات ان میپردازیم

اشنایی ابزار Putty

putty ابزاری استاندارد برای اتصالات شبکه ای از راه دور است که با حجم مناسب و امکانات فوق العاده توانسته است بسیاری از کاربران را به خود جذب کند که در اموزش Putty به صورت کامل با ان اشنا شده اید یا میتوانید اموزش ان را مشاهده کنید. پوتی بخش های مختلفی دارد اما بیشترین کاربرد ان برای اتصالات شبکه است برای مثل میتوانید با استفاده از ان بآ سرویس ssh ، Telnet و Raw ارتباط بر قرار کنید. از مزیت های این ابزار میتوان سورس باز بودن و امکان استفاده در انواع سیستم عامل ها را مثال زد .
به تازگی ابزار Putty اپدیت امنیتی جدیدی را متشر کرده است که در واقع به نسخه 0.71 ارتقا پیدا کرد، یکی از دلایل مهم این اپدیت وجود اسیب پذیری در کلید های RSA سرویس SSH بوده است اما اسیب پذیری های دیگری هم در این نسخه رفع شده اند که به شرح زیر هستند.
 

لیست بعضی از اسیب پذیری های Putty

  • اسیب پذیری Buffer overflow در Unix
  • اجرای کد مخرب CHM hijacking
  • اسیب پذیری در تایید هویت کاربر
  • تکرار پسورد های رندوم برای رمزنگاری
  • برسی مقدار های کلید RSA
  • نمایش اشتباه بعضی کارکتر ها در خروجی ترمینال

 
برای مشاهده کامل و اطلاعات دقیق تر اسیب پذیری های رفع شده ابزار پوتی میتوانید از سایت اصلی ان مشاهده کنید. دقت داشته باشید هر چه سریع تر ابزار Putty خود را به نسخه جدید اپدیت کنید که لینک ان را در اخر اموزش قرار داده ایم که هم میتوانید فایل نصبی و یا پورتابل ان را در سیستم خود استفاده کنید.
 

دریافت نسخه جدید ابزار Putty


لینک دانلود


 
امیدواریم از این مطلب هک و امنیت لذت برده باشید.
موفق و پیروز باشید.

0/5 (0 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های امنیت شبکه و راه های مقابله با نفوذ ، در 7 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز امنیت سایبری بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین پن تست کور
دوره کالی لینوکس
نماد های اعتماد
نماد های اعتماد