جلوگیری از حمله Ddos

جلوگیری از حمله Ddos

در این اموزش به نحوه جلوگیری از حمله Ddos و DOS با روش های مختلف میپردازیم با ما همراه باشید

مقابله و جلوگیری از حمله Ddos و DOS

حمله DDOS یکی از بد ترین حملاتی است که میتوانید برای یک مدیر وبسایت اتفاق بیفتد درواقع اگر بخواهیم به صورت خلاصه بگوییم هکر سعی میکند با ارسال درپکت و درخواست های زیاد از چندین سیستم و سرور سرور و سایت را از از کار اندازد یا Down کند با این کار مدیر وبسایت صدامت بسیار جدی مالی و .. خواهد خورد که حتی در بعضی از این موارد اسیب سخت افزاری به سرور وارد میشود که باعث هزینه کردن بسیار زیاد برای جایگزین کردن قطعات میشود به همین خاطر باید از این حملات جلوگیری کرد.

1 – بلاک کردن IP

اگر حملات از چندین ای پی مشخص باشد میتوانید از طریق فایروال اقدام به بلاک کردن این ای پی ها کنید و مجدد با تغیر ای پی ها این کار را انجام دهید اما این کار تا زمانی پاسخ گو خواهد بود که تعدادکمی از ای پی ها باشند. در قدم اخر اگر به هیچ عنوان موفق به جلوگیری از حملات نشده اید فقط رنج ای پی های کشور خود را باز بگذارید و بقیه کشور ها را به مدت محدودی در بلاک لیست قرار دهید.

2 – استفاده از CDN

CDN ها فشار را از سرور اصلی میگیرند و با فایروال های قدرتمند خود از بسیاری از حملات جلوگیری میکنند در واقع اگر با مفهوم ان ها بیشتر بخواهید اشنا شویم باید بگوییم بین سرور اصلی و کاربر یک سرور دیگر قرار میگیرد برای محافظت و امنیت سایت و حتی کاربر برای استفاده از این روش میتوانید اموزش کلودفلر را مشاهده کنید.

مقابله با حملات DDOS و DOS با استفاده از CDN
نحوه کار CDN

3 – جلوگیری از حمله Ddos با فایروال ها

فایروال ها انواع مختلفی دارند مانند :

  هکر ها خانه های هوشمند را جاسوسی میکنند

استفاده از این فایروال ها میتواند در جلوگیری از حمله Ddos به ما کمک کند که هر کدام از ان ها در نوع های مختلف حمله میتواند کاربرد داشته باشد پس از هر کدام که امکان استفاده داشته باشد حتما استفاده کنید.

فایروال برای جلوگیری از حمله Ddos
فایروال ها

4 – امنیت در کد نویسی

در برخی از موارد پیش می اید که حمله DOS از طریق یک اسیب پذیری در وبسایت انجام میشود که در این صورت باید اشکال برنامه نویسی کد را پیدا کنید و مشکل را رفع کنید به طور کلی باید تمامی ورودی ها چک و کنترل شوند و خواندن لاگ ها برای پیدا کردن مشکل میتواند به ما کمک کنید.

سوالات و نظرات خود را از بخش دیدگاه اعلام کنید.

پایدار باشید.

3/5 ( 1 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

سیستم عامل هک

سیستم عامل هک و امنیت بر پایه Ubuntu

در این آموزش می خواهیم که دو تا از سیستم عامل های هکر ها را معرفی کنیم که بر پایه لینوکس اوبونتو هستند باما در ادامه این آموزش هک و امنیت همراه باشید 0/5 ( 0 نظر )   سیملینک چیست ؟ و نحوه جلوگیری از حملات Symlink

مهندسی اجتماعی

مهندسی اجتماعی چیست ؟

دراین اموزش به مبحث مهم و جذاب مهندسی اجتماعی میپرداریم و یاد میگیریم نفوذگر به چه صورت بدون داشتن تخصص فنی قادر خواهد بود تا اطلاعات مهمی را بدست اورد. 4.7/5 ( 3 نظر )   پسورد هک شده خود را پیدا کنید !