امنیت مودم های وایرلس خانگی

امنیت مودم

در این اموزش هک و امنیت به روش های تامین امنیت مودم های وایرلس خانگی میپردازیم با ما همراه باشید

امنیت مودم وایرلس

بسیاری از ما در خانه یا محل کار خود از مودم های وایرلس برای اتصال به اینترنت استفاده میکنم اما ایا ما با استفاده از ان ها در امنیت هستیم یا خیر؟ این موضوع به عوامل مختلفی بستگی دارد که باید کنترل شوند. هر چند مدت شاهد اسیب پذیری هاdd در نوع اتصال شبکه های وایرلس هستیم و به همین دلیل باید امنیت خود را بروز نگه داریم به راهکار های زیر توجه نمایید و به دقت ان ها را انجام دهید.
یکی از راه های ساده و بی دردسر برای نفوذ به دستگاه های وایرلس استفاده از اسیب پذیری WPS است که همچنان بسیاری در مودم های خود از ان استفاده میکنند حتما به بخش تنظیمات مودم بروید و WPS را غیر فعال کنید

تغیر ip شبکه ورود به تنظیمات

اکثر مودم های خانگی برای ورود به پنل تنظیمات از ای پی 192.168.1.1 استفاده میکنند برای امنیت مودم میتوانید وارد تنظیمات شوید و به بخش LAN IP برای تغیر ای پی پیشفرض مراجعه کنید با این کار در صورتی که به هر نحوی مودم مورد نفوذ قرار بگیرد دسترسی نفوذگر کمتر خواهد بود و باید زمان دیگری برای پیدا کردن ای پی فعال و اسکن بگذارد.
امنیت مودم های وایرلس خانگی

تنظیمات مودم

نام کاربری و پسورد ورود به پنل تنظیمات مودم را تغیر دهید همچنین نام کاربری و پسوردی که برای اتصال به اینترنت دریافت کرده اید را با اطلاعات ورود به پنل کاربری ISP متفاوت قرار دهید تا در صورت نفوذ به هر یک از ان ها دسترسی نفوذگر کمتر شود. در صورتی که مودم شما فایروال امنیتی دارد میتوانید از ان برای جلوگیری از بعضی حملات استفاده کنید که میتواند بسیار مفید باشد.
از برند های معتبر و باگارانتی استفاده کنید تا به صورت ماهانه از اپدیت های امنیتی فریمورک مودم خود استفاده کنید و در صورت وجود اسیب پذیری شرکت ارائه دهنده ان را رفع کند یا در صورت ارائه اپدیت به صورت دستی بروزرسانی نمایید. فراموش نشود که ترافیک خود و دستگاه های متصل را از طریق مودم برسی کنید و به همین شکل میتواند ترافیک دستگاه شما هم توسط وایرلس ها مورد برسی قرار بگیرد و به هر دستگاهی به خصوص وایرلس های عمومی متصل نشوید.
امنیت مودم های وایرلس خانگی

نکات امنیتی برای امنیت مودم

از پسورد های طولانی با کارکتر های مختلف برای وایرلس خود استفاده کنید
میتوانید اموزش ذخیره پسورد به صورت امن را مشاهده کنید
از اخرین نوع رمزنگاری که برای مودم شما امکان پذیر است استفاده کنید
تنظیمات امنیتی را هر چند وقت یک بار تغیر دهید مانند پسورد ها و …
وایرلس خود را  مخفی کنید تا در هنگام استفاده دیگران ان را مشاهده نکنند
به هیچ عنوان پسورد خود را حتی برای یک لحظه برای امنیت مودم خود در اختیار دیگران قرار ندهید
 
 
امیدوارم این اموزش مفید بوده باشد
موفق و پیروز باشید.

1/5 (1 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های امنیت شبکه و راه های مقابله با نفوذ ، در 5 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز امنیت سایبری بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین پن تست کور
دوره های آموزشی
نماد اعتماد