دلایل ترک ویندوز و ورود به لینوکس

ورود به لینوکس

در این اموزش به دلایل ترک سیستم عامل ویندوز و ورود به سیستم عامل لینوکس می خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

اگر یک کاربر معمولی بخواهد از یک سیستم استفاده کند سیستم عامل ویندوز می تواند برای ان مناسب باشد چرا که محیط گرافیکی ساده و مناسبی دارد که برای یک کابر عادی مناسب است و دارای برنامه های زیادی برای رفع نیاز های مختلف است، اما اگر یک متخصص هک و امنیت بخواهد از یک سیستم عامل استفاده کند ایا ویندوز برای ان مناسب است ؟ در جواب باید بگوییم سیستم عامل تفاوت چندانی برای یک متخصص امنیت نباید داشته باشد و در هر سیستم عاملی باید بتواند کار خود را انجام داده و امنیت خود را هم تامین کند. اما با دلایلی که در ادامه به ان ها می پردازیم خواهیم گفت چرا سیستم عامل های لینوکس برای هکر ها مناسب تر است.

مزیت های ورود به لینوکس

سیستم عامل های لینوکس به صورت متن باز یا open source هستند به این معنا که کاربر می تواند به هر بخشی از ان دسترسی داشته باشد و ان را برای خود توسعه دهد، اما ویندوز اینگونه نبوده و به همین خاطر در برخی از کد های استفاده شده در ان ما نمی دانیم چه چیز هایی قرار گرفته است و به هیمن خاطر می توانیم برای امنیت بیشتر خود از لینوکس استفاده کنیم، که یکی از اصلی ترین دلایل استفاده هکر ها از لینوکس این موضوع است.

دلایل ترک ویندوز و ورود به لینوکس
امنیت سیستم عامل لینوکس

مشکلات ویندوز و مقایسه ان ها با لینوکس

لینوکس کاملا رایگان بوده و نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای برای استفاده از ان نخواهید داشت اما برای استفاده از سیستم عامل ویندوز باید هزینه زیادی پرداخت کنید، که بسیاری برای فرار از پرداخت هزینه لایسنس از نسخه های کرک شده استفاده می کنند که بشدت امنیت ان ها دچار ضعف می شود و در واقع در ساختار های ویندوز اورجینال تغیراتی اعمال می شود که حتی ممکن است سیستم را در مواردی دچار اختلال کند.

استفاده از برنامه های ویندوز در لینوکس

بسیاری از ابزار های تست نفوذ برای سیستم عامل لینوکس ساخته شده اند و ابزار های دیگری هم برای ویندوز وجود دارندT با این حال بسیاری از هکر ها سیستم عامل لینوکس را به ویندوز ترجیح می دهند چرا که می توان با نصب ابزار wine و استفاده از روش های دیگر برنامه های ویندوزی را در لینوکس اجرا و استفاده نمود.

مزیت های استفاده و ورود به دنیای لینوکس

  • تسلط بیشتر به لینوکس برای تست نفوذ
  • انجام عملیات های مختلف بدون استفاده از محیط گرافیکی
  • محیطی با دسترسی های بیشتر
  • توسعه پذیری و انعطاف پذیر بودن
  • و ….

پیشنهاد ما برای رفع نیاز از ویندوز بعد از ورود به لینوکس

دلایل ترک ویندوز و ورود به لینوکس
مهاجرت از ویندوز برای ورود به لینوکس

در قدم اول برای ورود به لینوکس ، توزیع لینوکس مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

پیشنهاد می کنیم برای اشنایی با سیستم عامل های امنیتی اموزش معرفی سیستم عامل هکر ها را مشاهده کنید.

بعد از انتخاب توزیع لینوکس مورد نظر ان را جایگزین سیستم عامل اصلی خود کنید سپس برای ان که سیستم عامل ویندوز را هم به صورت کنترل شده و ایمن تر داشته باشید؛ می توانید از VMware نسخه لینوکس استفاده کنید تا به صورت مجازی سازی شده سیستم عامل ویندوز را در لینوکس خود داشته باشید. البته دقت داشته باشید انتخاب سیستم عامل و استفاده از ان یک انتخاب شخصی بوده که باید متناسب با نیاز های خود تصمیم بگیرید.

امیدواریم این اموزش برای شما مفید بوده باشد.

موفق و پیروز باشید.

0/5 (0 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های امنیت شبکه و راه های مقابله با نفوذ ، در 5 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز امنیت سایبری بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

1 دیدگاه در “دلایل ترک ویندوز و ورود به لینوکس”

  • Vampyer بهمن ۱, ۱۳۹۸ پاسخ

    Linux = Love

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین پن تست کور
دوره های آموزشی
نماد اعتماد