حفظ اطلاعات در هنگام استفاده از وای فای

حفظ اطلاعات

در این اموزش با روش های امنیت و حفظ اطلاعات در هنگام اتصال به شبکه وای فای اشنا خواهید شد با ما در ادامه این اموزش هک و امنیت همراه باشید

حفظ اطلاعات در هنگام استفاده از وای فای عمومی

امروزه وایرلس ها و اینترنت با زندگی ما گره خورده است و میتوان گفت بسیاری از ما در خانه یا محل کار خود از یک دستگاه وایرلس اختصاصی داریم که از ان برای اتصال به اینترنت استفاده میکنیم و تقریبا هر جایی که هستیم کافیست یک اسکن ساده انجام دهیم و ببینیم که چه دستگاه های فعالی وجود دارند. اما در بعضی موارد مانند رستوران ها ، هتل ها و فرودگاه ها شبکه های باز و رایگانی را مشاهده میکنیم که میتوانیم به راحتی با یک کلیک متصل شده و از اینترنت ان ها استفاده کنیم و اما موضوعی که وجود دارد این است که کاربران زیادی به ان متصل هستند و در این صورت امنیت دستگاه ما به خطر خواهد افتاد که ما در این اموزش راه کار هایی را برای حل این مشکل خواهیم گفت.

امنیت وای فای های عمومی

در صورتی که در جایی مانند هتل یا رستوران هستید و برای خدمات ان هزینه پرداخت کرده اید
تامین امنیت شبکه وایرلس ان جا تا حد زیادی به عهده خود ان ها خواهد بود
با این حال بهتر است به یک شبکه عمومی تا حد امکان متصل نشوید .
 

اهمیت HTTPS در حفظ اطلاعات

دقت کنید که در صورت اتصال برای حفظ اطلاعات خود حتما از پروتکل HTTPS استفاده کنید تا اطلاعات ارسالی به صورت رمزنگاری شده بین مرورگر و سرور قرار گیرد . به بیان ساده تر اطلاعاتی که به صورت HTTP وارد میشوند رمزنگاری نشده و در صورت شنود یا اسنیف قابل خواندن هستند (میتوانید اموزش اسنیف شبکه با وایرشارک را مشاهده کنید و بر روی دستگاه خود تست و تحلیل کنید) برای مثال وارد سایتی میشوید و نام کاربری و پسورد خود را میزنید اگر سایت از HTTP استفاده کند نام کاربری و پسورد شما قبل از ارسال به سرور خوانده میشود اما در صورتی که HTTPS باشد به صورت رمزنگاری شده بوده و در صورت شنود قابل خواندن نخواهند بود.

حفظ اطلاعات در هنگام استفاده از وای فای

شبکه مجازی اختصاصی

یکی از امن ترین روش ها برای حفظ اطلاعات در وایرلس های عمومی استفاده از Virual Private Network است
با این کار یک کانال ارتباطی شخصی در دستگاه خود (tunnel) ایجاد کرده و اطلاعات خود را با امنیت بالا از ان عبور میدهید.
نکته : در بعضی سیستم ها امکان انتقال دیتا به صورت پیشفرض وجود دارد،
که حتما در هنگام اتصال به وای فای های عمومی ان ها را غیر فعال کنید.

جمع اوری و حفظ اطلاعات

در بعضی موارد ممکن است بعد از اتصال به یک وای فای رایگان اطلاعاتی از شما برای ارائه اینترنت دریافت کند که میتواند شامل شماره ، ایمیل و … باشد که در این صورت باید یک سری اطلاعات جعلی به صورت اماده داشته باشید و ان ها را وارد کنید. برای اینکار اموزش دریافت ایمیل موقت را مشاهده کنید .
 
امیدواریم این اموزش هک و امنیت برای شما مفید واقع شده باشد
موفق باشید.

0/5 (0 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های امنیت شبکه و راه های مقابله با نفوذ ، در 7 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز امنیت سایبری بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین پن تست کور
دوره کالی لینوکس
نماد های اعتماد
نماد های اعتماد