مشکل امنیت هاست های اشتراکی

مشکل امنیت هاست

در این اموزش به تحلیل مشکل امنیت هاست های اشتراکی می پردازیم با ما در ادامه این اموزش همراه باشید.

برسی مشکلات امنیت هاست

امروزه هاست های اشتراکی در وب سایت ها و …. بسیار استفاده می شوند و به دلیل هزینه پایینی که نسبت به سرور اختصاصی و سرور مجازی دارند بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند اما در این شرایط درست است که هزینه کم می شود اما مشکلات دیگری ایجاد می شود که باید به ان ها هم فکر کرد ، به همین دلیل ما در این اموزش به مشکلات امنیت هاست های اشتراکی می پردازیم.

مشکل امنیت هاست اشتراکی

در هاست های اشتراکی ممکن است صد ها یا حتی هزاران سایت دیگر در یک سرور قرار گرفته باشند و به همین دلیل به ان ها هاست های اشتراکی گفته می شود و با هک شدن سرور هکر می تواند به تمامی این سایت ها دسترسی پیدا کند، برای مثال یکی از تکنیک هایی که در زمینه سرور هکینگ استفاده می شود سیملینک است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و مورد های دیگر مشابه این حمله هم وجود دارند که می توانند سبب هک شدن سرور و تمامی سایت های درون ان شوند ، به همین دلیل ما اصلا توصیه نمی کنیم از هاست های اشتراکی استفاده کنید.

بهترین کار برای حل این مشکل امنیت هاست استفاده از سرور های اختصاصی ،
سرور های نیمه اختصاصی و سرور های مجازی است.

منابع سخت افزاری

هر سرور دارای مشخصات سخت افزاری خاصی است که هنگامی که هاست اشتراکی خریداری می شود مشخصات منابع سخت افزار را نمی تواند به دلخواه خود انتخاب کرد و حتی برخی به کاربر نمی گویند سرور از چه مقدار منابع سخت افزاری برخوردار است و هر منابعی که باشد بین کاربر ها تقسیم می شود که در مواردی هاست ها در یک سرور زیاد می شوند که منابع پاسخگو تمامی سایت های روی سرور نیستند؛ همچنین استفاده از سخت افزار های قدیمی استفاده شده در سرور هاست های اشتراکی می تواند برای ما مشکلات مختلفی را ایجاد کند که باید به ان دقت شود.

مشکل امنیت هاست های اشتراکی
برسی مشکلات امنیت هاست اشتراکی

بود امکان نصب برنامه های امنیتی در هاست اشتراکی

نرم افزار های امنیتی اهمیت بسیار بالایی در کانفیگ سرور دارند و اگر شما یک متخصص امنیت باشید
مطمئنن در هاست های اشتراکی مشکلاتی را مشاهده می کنید
که شاید با نصب چند برنامه امنیتی ساده حل شوند
اما به دلیل دسترسی محدود نمی توانید کاری انجام دهید
و به همین خاطر این مشکل امنیت هاست اشتراکی هم حل نخواهد شد
حتی با گذارش به مدیر سرور به دلیل سیاست های کاری ان ها.

لایسنس های کرک شده

ما همیشه توصیه می کنیم از لایسنس های کرک شده استفاده نکنید چرا که مشکلات بسیار زیادی به وجود می اورد و برای درک بهتر این موضوع می توانید اموزش لایسنس روت شده را در پن تست کور مشاهده کنید ، حال در هاست های اشتراکی شما نمی دانید لایسنس استفاده شده اورجینال است یا کرک شده و در صورتی که سرور جداگانه ای داشته باشید می توانید تمامی این موارد مهم امنیتی را رعایت کنید.

1.5/5 (2 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های امنیت شبکه و راه های مقابله با نفوذ ، در 7 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز امنیت سایبری بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین پن تست کور
دوره کالی لینوکس
نماد های اعتماد
نماد های اعتماد