مخفی کردن خود با تغیر مک ادرس و Hostname

مخفی کردن خود

اموزش مخفی کردن خود با تغیر مک ادرس (MAC) و Hostname در لینوکس با استفاده از ابزار hide-me با ما در ادامه این اموزش هک و امنیت همراه باشید

مخفی کردن خود با تغیر رندوم MAC و Hostname

مک یا MAC ادرس فیزیکی کارت شبکه هر سیستم است که مانند ip هر مک ادرس هر دستگاه با دستگاه دیگر متفاوت است برای اشنایی بیشتر میتوانید اموزش مک ادرس چیست را مشاهده کنید. همانطور که از اسم Hostname مشخص است به معنای نام سرور میزبان است و به صورت کلی کار ان اتصال و بر قراری ارتباط با ای پی است. بعد از اشنایی با این دو مورد ما برای تست نفوذ باید این اطلاعات خود را مخفی کنیم که در این اموزش به صورت کامل به این موضوع میپردازیم.

ابزار hide me 

این ابزار برای مخفی کردن اطلاعات مک ادرس و Hostname در لینوکس است که به زبان پایتون نسخه 3 نوشته شده . میتوانید این کار را به صورت دستی هم انجام دهید و اموزش های ان داخل سایت قرار دارد که با کمی جستجو پیدا خواهید کرد اما مزیت این ابزار این است که به صورت رندم تمامی این اطلاعات را تغیر میدهد و زمان بسیار کمتری میگیرد.
 

نصب ابزار برای مخفی کردن خود در شبکه

در ابتدا برای دریافت ابزار لینک گیت هاب ان را از اخر اموزش بعد از ثبت نام و ورود دریافت کنید و در دستور زیر جایگزین Link کنید

git clone Link

وارد پوشه دانلود شده شوید 

cd hide-me

دقت داشته باشید قبل از اجرای ابزار macchanger را نصب کرده باشید
در صورت نصب نبودن ان با دستور زیر میتوانید نصب نمایید

apt-get install macchanger

برای اجرا و تغیر مک ادرس و هاست نیم از دستور زیر استفاده کنید

hide-me  wlan0 hide-me/dict/atomic_bombs.txt

مخفی کردن خود با تغیر مک ادرس و Hostname
در دستور بالا ابزار را اجرا کرده ایم و کارت شبکه خود را به ان معرفی کردیم و در اخر ادرس فایل لیست کلمه که داخل پوشه خود ابزار وجود داشته است را وارد کرده ایم . در صورتی که با دستور بالا اجرا نشد یا نتوانستید برای مخفی کردن خود در شبکه از ان استفاده کنید از خود پایتون برای اجرا ابزار استفاده کنید یا مراحل را به صورت دستی انجام دهید. 
 

لینک گیت هاب ابزار[ برای درافت فایل وارد شوید و یا ثبت نام کنید! ]

موفق و پیروز باشید.

0/5 (0 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های امنیت شبکه و راه های مقابله با نفوذ ، در 7 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز امنیت سایبری بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین پن تست کور
دوره کالی لینوکس
نماد های اعتماد
نماد های اعتماد