تشخیص دامنه های خطرناک

تشخیص دامنه های خطرناک

در این آموزش به نحوه تشخیص دامنه های خطرناک از طریق یک ابزار لینوکسی می پردازیم با ما در ادامه این آموزش همراه باشید.

تشخیص دامنه های خطرناک

در دنیای اینترنت وب سایت های مختلفی وجود دارند که هر کدام از آن ها با اهداف مختلفی ساخته می‌شود برخی از این وب سایت ها ممکن است با هدف نفوذ و ویروسی کردن سیستم ها ساخته شده باشند که در این صورت ممکن است برای ما مشکل ایجاد کنند به همین خاطر ما باید با برنامه‌های امنیتی وب سایت هایی که وارد می شویم را بررسی کنیم یا اگر که به وب سایتی می‌خواهیم اطلاعات خاصی را بدهیم قبل از آن یک بررسی امنیتی بر روی آن داشته باشیم و سابقه ان را برسی کنیم ، به همین خاطر ما در این اموزش ابزاری را معرفی می کنیم که از طریق آن می توانید دامنه های خطرناک را تشخیص دهید.

ابزار blcheck

یک ابزار بسیار ساده برای سیستم عامل های لینوکس هست که به زبان bash نوشته شده است و با استفاده از آن می توانید ای پی و دامنه هایی که مد نظر دارید را مورد بررسی قرار دهید و از خطرناک نبودن آن آی پی و دامنه ها اطمینان حاصل کنید؛ کار این ابزار این گونه است که دامنه هایی که به آن می دهیم را در وب سایت های مختلف که کار ان ها برسی ای پی و دامنه های بلاک شده است چک می‌کند و اگر آن ها خطرناک باشند به ما اطلاع می‌دهد.

آموزش استفاده از ابزار برای تشخیص دامنه های خطرناک

در ابتدا در ترمینال خود دستور زیر را بزنید تا ابزار دانلود شود :

git clone https://github.com/IntellexApps/blcheck

سپس وارد دایرکتوری ابزار یعنی blcheck شوید :

cd blcheck

حال می توانید ابزار را به صورت اجرا نمایید :

blcheck/.

برای چک کردن دامنه یا آدرس آی پی می توانید ان را به صورت زیر در ابزار وارد کنید
تا بررسی را انجام دهد و بعد از پایان کار نتیجه را به شما نمایش خواهد داد :

blcheck google.com/.

تشخیص دامنه های خطرناک
تشخیص دامنه های خطرناک با blcheck

در صورتی که آدرس وب سایت مورد نظر شما که برای تشخیص دامنه خطرناک وارد کرده‌اید دچار مشکلی باشد
وب‌سایت‌هایی که آن ها را خطرناک تشخیص داده اند را به شما نمایش می دهد.

  آموزش باگ XPATH Injection

نکته : همچنین شما می توانید با یادگیری تست نفوذ و هک سایت های کلاه برداران که از این طریق جستجو کرده اید بپردازید که برای یادگیری می توانید از منو بالا به بخش دوره ها مراجعه کنید.

موفق و پیروز باشید.

0/5 (0 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های تست نفوذ و امنیت ، در 5 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز هک و امنیت بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

نیاز های هکر ها

نیاز های هکر های حرفه ای چیست؟

برای یادگیری حرفه ای هک و امنیت نیاز به یادگیری مباحث خاصی داریم که در این آموزش می خواهیم به نیازهای هکر های حرفه ای بپردازیم. 5/5 (2 نظر)   قوانین تست نفوذ برای کار به صورت قانونی

امنیت سایت های اینترنتی

امنیت سایت های اینترنتی

در این آموزش به نکاتی در رابطه با امنیت سایت های اینترنتی می پردازیم، با ما در ادامه این آموزش همراه باشید. 5/5 (1 نظر)   ابزار DroneSploit مشابه متاسپلویت برای تست نفوذ

تزریق کد

تزریق کد به وب سایت با اسیب پذیری XSS

در این آموزش با نحوه جستجو کردن آسیب پذیری از طریق ابزار PwnXSS برای تزریق کد به وب سایت آسیب پذیر آشنا خواهید شد،با ما در ادامه این آموزش همراه باشید. 3.5/5 (2 نظر)   امنیت داده ها را چطور تامین کنیم ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *