امنیت داده ها را چطور تامین کنیم ؟

امنیت داده

در این اموزش به مبحث تامین امنیت داده ها و اطلاعات شخصی خود از دیدگاه های مختلف میپردازیم با ادامه این اموزش همراه باشید

امنیت داده ها

امنیت داده ها یا اطلاعات هر شخص مهم ترین چیزی است که باید هر شخص برای حفاظت از ان تلاش کند و در صورتی که اهمیت ان را درک نکند میتواند باعث سوء استفاده و یا از بین رفتن ان اطلاعات شود. برای مثال شخصی میتواند اطلاعاتی مانند تصاویر و ویدیو های شخصی خود را در سیستم داشته باشد که در صوت مخافظت نکردن از این داده ها اطلاعات میتواند منتشر شود و باعث مشکلاتی همانند اخاذی شود. پس همیشه پیش گیری بهتر از درمان است به همین علت ما در این اموزش راه هایی را برای حفاظت اطلاعات شما معرفی میکنیم.
 

امنیت اطلاعات در هنگام استفاده از اینترنت

یکی از راه های نفوذ و انتشار اطلاعات با استفاده از اینترنت است که با رعایت نکردن نکات امنیتی این مشکل به وجود می اید. برای اشنایی با این روش ها میتوانید اموزش هایی مانند نفوذ به اندروید و یا هک ویندوز را مشاهده کنید یا از در سایت جستجو نمایید. با یادگیری مباحث تست نفوذ به سیستم با راه های جلوگیری از نفوذ اشنا خواهید شد اما راه کار های ساده زیر را میتوانید استفاده کنید.

  • استفاده از انتی ویروس ها
  • اجرای برنامه های ناشناخته در محیط سندباکس
  • باز نکردن سایت های ناامن
  • دریافت و نصب اپدیت های نرم افزاری
  • استفاده از برنامه های اورجینال
  • استفاده از نسخه های جدید سیستم عامل ها
  • ….

امنیت داده ها را چطور تامین کنیم ؟

امنیت داده های ذخیره شده

همیشه اینگونه نیست که اطلاعات خود را با هک شدن سیستم از دست بدهیم گاهی اوقات ممکن است به روش های دیگری اطلاعات خود را از دست بدهیم برای مثال شما هارد های سیستم خود را در نظر بگیرید که اکثرا از نوع HDD هستند و با کوچک ترین اسیب میتواند تمام اطلاعات درون ان از بین برود که برای حل این مسئله میتوانید از هارد های SSD استفاده کنید به این دلیل که حافظه های خشک هستند و داده ها در ان به صورت امن تر ذخیره میشوند چرا که حساسیت های هارد های HDD را ندارند

امنیت داده ها را چطور تامین کنیم ؟

بکاپ Backup

از اطلاعات مهم خود همیشه بکاپ تهیه کنید بهترین کار استفاده از هارد های اکسترنال برای ذخیره بکاپ ها میباشد و حتی میتوانید تمام اطلاعات خود را در یک سیستم کامپیوتری به صورت دائم نگهداری نکنید و ان ها را در هارد اکسترنال ذخیره کنید و در صورت نیاز ان را متصل کنید تا حتی در صورت نفوذ به سیستم مشکلی در رابطه با امنیت اطلاعات خود نداشته باشید این کار به خصوص میتواند برای کسانی که گرفتار باج افزار ها هستند مفید واقع شود.
 
امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید
موفق باشید.

0/5 (0 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های امنیت شبکه و راه های مقابله با نفوذ ، در 7 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز امنیت سایبری بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین پن تست کور
دوره کالی لینوکس
نماد های اعتماد
نماد های اعتماد