تبدیل md5 و نحوه کرک آن با چندین روش

تبدیل md5

در این اموزش به نحوه تبدیل md5 و کرک ان میپردازیم با ما در ادامه این اموزش هک و امنیت همراه باشید

تبدیل MD5 و اشنایی با ان

md5 یک نوع هش برای رمزنگاری داده ها است که در زمینه های مختلفی استفاده می شوید برای مثال اگر یک پسورد را تبدیل به md5 کنید ان پسورد قابل نمایش نخواهد بود و فقط میتوانید یک کد با 32 کارکتر مشاهده کنید به همین خاطر بسیاری از دیتابیس ها برای نگهداری اطلاعات مهم مانند پسورد از این هش استفاده می کنند متخصصان امنیت برای بدست اوردن پسورد باید بتوانند این هش ها را کرک کنند که در این اموزش به صورت کامل به این موضوع خواهیم پرداخت .

نکته : برای اشنایی بیشتر با هش ها و مفهوم ان ها می توانید اموزش هش چیست را مشاهده نمایید.

روش اول : سایت های انلاین

سایت های انلاین برای کرک md5 بسیار زیاد هستند اما متاسفانه به دلیل کامل نبودن دیتابیس ان ها قادر به کرک بسیاری از هش ها نیستند چرا که برای این کار نیاز به زمان و سخت افزار بسیار قدرتمند دارد که فقط سایت های انلاین هش هایی که به صورت کرک و ثبت شده دارند را نمایش می دهند ، یکی از بهترین سایت هایی که نسبت به دیگر سایت ها عملکرد بسیار بالایی در این زمینه دارد را معرفی خواهیم کرد اما باید بدانید در صورتی که کرک با استفاده از ان انجام نشد باید به صورت دستی کرک انجام دهید.

اگر نیاز باشد یک تبدیل md5 ساده انجام دهید باز هم نیاز به زمان و سخت افزار خواهید داشت اما با استفاده از سایت های انلاین کار شما بسیار ساده تر خواهد بود که باید اولویت خود را اول بر روی این گونه ابزار های انلاین بگذارید که حتی می توانید کرک را به صورت گروهی هم انجام دهید.

  کرک پسورد هش در کالی لینوکس به زبان فارسی

معرفی سایت HashKiller

این سایت از بهترین ابزار های انلاین برای کرک هش است و دارای یک دیتابیس کامل برای انجام کرک است که با توجه به این موضوع میتوانید هش های بسیار سختی را کرک نمایید مزین این ابزار این است که می توانید با سرعت بسیار بالا و به صورت گروهی چندین هش md5 را رمزگشایی نمایید.

کرک md5 به صورت انلاین با HashKiller
کرک md5 به صورت انلاین با HashKiller

لینک وب سایت :

https://hashkiller.co.uk/Cracker/MD5

نکته : برای تبدیل هر متن یا کارکتر به md5 میتوانید از وب سایت md5hashgenerator.com استفاده کنید.

روش دوم : تبدیل md5 با ابزار findmyhash در کالی لینوکس

باغ استفاده از ابزار findmyhash در کالی لینوکس میتوانید هش خود را در چندین وب سایت انلاین برسی کنید و تا گرفتن نتیجه تبدیل md5 منتظر بمانید در صورتی که از این سیستم عامل استفاده میکنید این ابزار می تواند بسیار کاربردی باشد.

تبدیل md5 با ابزار findmyhash
تبدیل md5 با ابزار findmyhash

دستور کرک md5

findmyhash MD5 -h 827ccb0eea8a706c4c34a16891f84e7b

یا می توانید لیستی از هش های خود را به صورت فایل برای تبدیل md5 به ابزار بدهید

findmyhash MD5 -f File

نظرات و سوالات خود را می توانید از بخش دیدگاه مطرح کنید

پایدار باشید.

0/5 ( 0 نظر )

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور ، مدرس دوره های تست نفوذ و امنیت

مطالب مرتبط

شکستن پسورد ویندوز

شکستن پسورد ویندوز و برقراری امنیت

در این اموزش با نحوه شکستن پسورد ویندوز اشنا می شویدو در نهایت با استفاده از چندین تکنیک به شما خواهیم اموخت که چگونه سیستم عامل خود را امن کنید. با ما در ادامه این اموزش هک و امنیت همراه باشید. 0/5 ( 0 نظر )   رمزگشایی و ابزار John the Ripper در ویندوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *