اتصال به سرور با استفاده از 5 برنامه اندروید

راه های اتصال به سرور با اندروید

در این اموزش به معرفی 5 برنامه برای اتصال به سرور در سیستم عامل اندروید میپردازیم با ما در ادامه این اموزش هک و امنیت همراه باشید.

اتصال به سرور با اندروید

اگر از کسانی هستید که از سرور و سرور های مجازی زیاد استفاده میکنید باید با هر سیستم عاملی بتوانید کار خود را در سرور مورد نظر انجام دهید و ابزار های مورد نیاز برای اتصال را بشناسید و در دسترس داشته باشید و از ان ها در هر دستگاهی استفاده کنید یکی از این دستگاه ها موبایل است که در اختیار ما قرار دارد و بسیاری از ما به ان در هر جایی دسترسی داریم که باید کار های مورد نیاز از ان استفاده کنیم به همین دلیل ما در این اموزش برنامه هایی برای کنترل سرور با سیستم عامل اندروید را معرفی میکنیم.

1- Microsoft Remote Desktop یا RDP client

اتصال به سرور با استفاده از 5 برنامه اندروید
محیط برنامه RDP client

برای اتصال به سرور های ویندوزی به صورت گرافیکی از سرویس RDP استفاده میشود این سرویس به صورت پیشفرض در انواع ویندوز وجود دارد اما اگر نیاز به اتصال از طریق سیستم عامل های دیگر مانند اندروید داشته باشید باید از برنامه جداگانه که لینک ان را قرار داده ایم استفاده کنید.

نکته : در صورت تحریم برنامه و دانلود نشدن ان اموزش دور زدن تحریم گوگل پلی را مشاهده کنید.

2- Mobile SSH

اتصال به سرور با استفاده از 5 برنامه اندروید
برنامه Mobile SSH

این برنامه مشابه برنامه Putty است اما فقط برای اتصال به سرویس SSH از طریق موبایل استفاده میشود

محیطی بسیار ساده با امکانات کامل را دارد که میتوان گفت

یکی از بهترین برنامه ها برای اتصال از طریق SSH است

3-اتصال به سرور با برنامه Mobile Telnet

این برنامه هم مشابه برنامه Mobile SSH بوده و کار ان اتصال به سرور به صورت کامند لاین از طریق سرویس Telnet است که در ویندوز استفاده میشود. این برنامه تا کنون بیش از 100.000 نصب فعال داشته و کاملا رایگان است.

4- VNC Viewer

اتصال به سرور با استفاده از 5 برنامه اندروید
برنامه VNC Viewer

برای اتصال گرافیکی به انواع سیستم عامل ها بخصوص لینوکس از VNC استفاده میکنند که برنامه ان برای انواع سیستم عامل های لینوکی و ویندوز وجود دارد که نسخه اندروید ان را میتوانید از لینک زیر دانلود و دریافت کنید.

5- AnyDesk

اتصال به سرور با استفاده از 5 برنامه اندروید
نسخه موبایل برنامه AnyDesk

این برنامه به صورت اختصاصی است و مانند برنامه های قبل برای یک سرویس خاص نبیست اما میتوانید با استفاده از این برنامه اتصال به سرور یا سیستم مورد نظر را به صورت گرافیکی بین دستگاه های مختلف برقرار کنید که نسخه اندروید و ویندوز ان هم موجود است.

موفق باشید.

0/5 (0 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های امنیت شبکه و راه های مقابله با نفوذ ، در 7 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز امنیت سایبری بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین پن تست کور
دوره کالی لینوکس
نماد های اعتماد
نماد های اعتماد