آشنایی با بک ترک یا BackTrack

بک ترک

در این اموزش به معرفی سیستم عامل BackTrack یا بک ترک میپردازیم با ما در ادامه این اموزش هک و امنیت همراه باشید.

آشنایی با سیستم عامل بک ترک

سیستم عامل های زیادی برای تست نفوذ وجود دارند که در ان ها ابزار هایی برای تست امنیت قرار داده شده که هر متخصص امنیتی با استفاده از ان ها می تواند تست نفوذ انجام دهد، با انتشار این سیستم عامل ها سعی شده است که تا حد زیادی هکر ها از ابزار های دیگر بی نیاز باشند و به همین خاطر می توانید با استفاده از ان ها عملیات تست نفوذ را به صورت دقیق تر انجام دهید، در اموزش معرفی سیستم عامل های هکر ها بسیاری از سیستم عامل های امنیتی را معرفی کرده ایم که میتوانید ان ها را مشاهده نمایید؛ اما برخی از سیستم عامل ها مانند بک ترک معرفی نشده است که در ادامه اموزش به دلیل این موضوع خواهیم پرداخت.

BackTrack چیست ؟

همانطور که گفته شد بک ترک یک سیستم عامل برای متخصصان امنیت است که در خود ابزار های زیادی جای داده است که می توانید از ان ها برای تست نفوذ استفاده کنید. این سیستم عامل شامل بهترین و محبوب ترین برنامه های امنیتی متن باز است و همه ان ها در محیط امن این سیستم عامل قرار دارند.

اما نکته ای وجود دارد که باید ان را بدانید : در واقع این سیستم عامل در سال 2013 دیگر هیچ اپدیتی منتشر نکرده است و در واقع جایگزین ان سیستم عامل کالی لینوکس متشر شده است ، این سیستم عامل هم حتی در ان زمان با هسته دبیان بوده و برخی از ابزار هایی که در کالی لینوکس حالا قرار دارد ، در بک ترک هم از قبل وجود داشته که فقط کالی لینوکس با اپدیت های خود ان ها را بروز نگهداشته است و اگر شما اخرین نسخه ای که از بک ترک منتشر شده است را نصب کنید مشاهده میکنید که دیگر هیچ پشتیبانی ندارد و ابزار ها نسخه های چندین سال پیش هستند.

آشنایی با بک ترک یا BackTrack
محیط سیستم عامل بک ترک

مزیت های سیستم عامل

 • دارای ابزار های امنیتی فراوان
 • امکان نصب در سیستم و مجازی ساز
 • محیط گرافیکی زیبا
 • استفاده از منابع کمتر
 • ….

مشکلات بک ترک

 • نداشتن پشتیبانی
 • بروز نشدن سیستم عامل بک ترک
 • ابزار های قدیمی تر
 • محدویت های بیشتر

دلیل استفاده

اما با این حال اشخاصی هستند که همچنان از این سیستم عامل استفاده می کنند چرا که معتقد هستد برخی ابزار ها در بروزرسانی ها بیشتر دچار مشکل شده و در نسخه های قبل عملکرد بهتری داشته اند این موضوع را نمیتوان تایید یا رد کرد چرا که برخی ابزار ها ممکن است به دلیل اشتباهات سازنده دچار مشکل شده باشند یا حتی از روش های قدیمی تر دیگر پشتیبانی نکنند.

لینک دانلودموفق باشید.

4.5/5 (2 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های امنیت شبکه و راه های مقابله با نفوذ ، در 7 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز امنیت سایبری بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

1 دیدگاه در “آشنایی با بک ترک یا BackTrack”

 • علی سعادتی دی 24, 1400 پاسخ

  سلام اگه الان از این سیستم عامل استفاده کنیم کار میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین پن تست کور
دوره کالی لینوکس
نماد های اعتماد
نماد های اعتماد