آشنایی با سیستم عامل ArchStrike

سیستم عامل ArchStrike

در این آموزش به معرفی سیستم عامل ArchStrike (یک توزیع لینوکسی برای تست نفوذ) می پردازیم با ما همراه باشید.

سیستم عامل ArchStrike

تست نفوذ دنیای بسیار گسترده‌ای دارد که ما در پن تست کور به اموزش های ان می پردازیم و با دنبال کردن ان ها می توانید به صورت حرفه ای در این حوزه فعال باشید ، ما برای تست نفوذ نیاز به ابزار ها و روش های مختلفی داریم تا کار خود را در مراحل اولیه اسان تر کنیم به همین خاطر باید با ابزار ها و سیستم عامل های امنیتی اشنا بود ، همچنین یادگیری و اموزش هک و امنیت با استفاده از ابزار ها و سیستم عامل های امنیتی بسیار ساده تر خواهد بود و می توان با درک بهتری ان ها را اموخت. ما در این اموزش قصد داریم به معرفی یک سیستم عامل دیگر یعنی سیستم عامل ArchStrike جهت تست نفوذ بپردازیم.

اگر اموزش انواع سیستم عامل های هکر ها را مشاهده کرده باشید حتما متوجه هستید که سیستم عامل های امنیتی انواع مختلفی دارند و هرکدام مزایا و معایب خاص خود را دارا هستند ، ArchStrike لینوکس هم از سیستم عامل های دیگری است که در تست نفوذ بسیار کاربردی خواهد بود و برای متخصصان هک و امنیت طراحی شده است که در ادامه بیشتر با ان اشنا خواهید شد.

آشنایی با ArchStrike

یک سیستم عامل برای هکر ها و متخصصان تست نفوذ با هزاران ابزار و برنامه کاربردی است که هسته ان از لینوکس Arch تشکیل شده است و این سیستم عامل به نام ArchAssault هم شناخته می شود که نام خود را به ArchStrike تغیر داده است. این سیستم عامل از محیط گرافیکی xfce استفاده می کند که می توانید به دلخواه خود ان را تغیر دهید.

همچنین ArchStrike به صورت اپن سورس بوده و می توانید ان را برای خود توسعه دهید.

اپدیت های ان مانند سیستم عامل کالی لینوکس که محبوب ترین سیستم عامل امنیتی است به سرعت انجام نمی شود اما به طور کلی اپدیت هایی برای ان هر چند ماه ارائه می شود و با استفاده از مخازن ان می توانید از انواع پکیج های نرم افزاری استفاده کنید همچنین اگر علاقه مند به یادگیری کالی لینوکس و سیستم عامل های مشابه دارید می توانید دوره اموزش کالی لینوکس را مشاهده نمایید.

آشنایی با سیستم عامل ArchStrike
محیط گرافیکی ArchStrike

دانلود سیستم عامل ArchStrike

ArchStrike در دو نسخه زیر قابل دسترس هستند :

  • Minimal با حجم و امکانات کمتر
  • Openbox نسخه کامل با حجم بالا

نکته : برای استفاده از این سیستم عامل به حداقل 4GB RAM نیاز خواهید داشت.
همچنین نام کاربری برای ورود به سیستم عامل root و پسورد archstrike است.

لینک دانلود0/5 (0 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های امنیت شبکه و راه های مقابله با نفوذ ، در 7 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز امنیت سایبری بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین پن تست کور
دوره کالی لینوکس
نماد های اعتماد
نماد های اعتماد