انتی شلر چیست ؟

انتی شلر

در این اموزش به انتی شلر ها برای امنیت سرور و سایت می پردازیم با ما در ادامه این اموزش هک و امنیت همراه باشید

در اموزش های قبل در رابطه با شل اسکریپت ها بسیار صحبت کرده ایم اما در رابطه با جلوگیری و امنیت ان ها و روش اصولی که مدیران سرور استفاده میکنند اموزش قرار نداده بودیم که میخواهیم در رابطه این موضوع کار کنیم. پیشنهاد میکنیم اموزش شل اسکریپت ها را قبل از مشاهده این اموزش ببینید. به طور کلی شل اسکریپت ها برنامه های تحت وبی هستند که قابلیت کنترل و مدیریت سرور را با دسترسی های مختلف میدهند.

انتی شلر چیست ؟

انتی شلر ها برنامه های امنیتی هستند مانند انتی ویروس ها اما با این تفاوت که تمرکز ان ها بر روی شلر ها است در واقع انتی ویروس ها هم بعضی از این شل ها را شناسایی میکنند اما دقت انتی شلر ها را ندارند و البته انتی ویروس ها اغلب در هر سیستمی یا سروری استفاده میشوند اما انتی شل ها در سرور هایی که برای وب سایت استفاده میشوند کاربرد دارد. بسیاری از این ابزار های امنیتی قدرتمند به صورت غیر رایگان هستند اما قیمت مناسبی نسبت به کاری که انجام میدهند دارند.

آنتی شلر CXS

یک ابزار امنیتی ( انتی شلر ) غیر رایگان برای سرور های لینوکسی است که بسیاری از ان برای امنیت سرور خود استفاده میکنند و CXS مخفف ConfigServer eXploit Scanner است و همانطور که از نام ان مشخص است برای جستجو اکسپلویت ها و شلر ها ساخته شده برای مثال اگر در سروی cxs نصب باشد نفوذ گر با اپلود شل خود مانند c99 موفق به اجرای ان نمیشود و یا حتی بعد از اپلود به طور کلی حذف خواهد شد یا در مواردی سرور موقتا برای اطلاع کاربر را مسدود میکند.

انتی شلر چیست ؟

قابلیت های CXS

  • اسکن اتوماتیک
  • محافظت از سرور
  • شناسایی کد های رمزنگاری شده
  • فعال بودن دائم بر روی سرور

برای تامین امنیت و اشنایی با راه های نفوذ باید با این موارد اشنا باشید.

در اموزش های بعدی نحوه دور زدن این انتی شلر را اموزش خواهیم داد

از بخش دیدگاه میتوانید نظرات خود را با ما درمیان بگذارید موفق باشد.

5/5 (1 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های امنیت شبکه و راه های مقابله با نفوذ ، در 7 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز امنیت سایبری بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین پن تست کور
دوره کالی لینوکس
نماد های اعتماد
نماد های اعتماد