محافظت از اطلاعات در دنیای اینترنت

محافظت از اطلاعات

در این اموزش به مباحث مهم برای محافظت از اطلاعات در اینترنت می پردازیم با ما در ادامه اموزش همراه باشید.

محافظت از اطلاعات

روزانه بسیاری از ما از اینترنت استفاده می کنیم و وارد وب سایت های مختلفی می شویم که به هر کدام از ان ها احتمالا اطلاعاتی می دهیم برای مثال برای ثبت نام در یک وب سایت ادرس ایمیل ، نام و نام خانوادگی و …. را می دهیم که این کار در برخی از مواقع می تواند امنیت ما را به خطر اندازد که در ادامه بیشتر به درک این موضوع می پردازیم و از اطلاعات خود برای امنیت بیشتر محافظت می کنیم.

امنیت ایمیل

ایمیل یکی از مهم ترین روش های ارتباطی است که همه ما از ان استفاده می کنیم ، ان ها می توانند راه ارتباطی هکر با کلاینت خود برای اجرای حملاتی مانند فیشینگ باشند به همین خاطر ادرس ایمیل ما نباید به دست هر شخصی باشد و در هنگام استفاده از سایت ها یا افراد نا مطمئن پیشنهاد می کنیم یک ایمیل با اهمیت کمتر را استفاده کنید یا از سرویس هایی با امنیت ایمیل بالا استفاده کنید. همچنین می توانید از ایمیل موقت هم استفاده کنید که نحوه دریافت ان در اموزش ایمیل فیک اموزش داده شده است.

نکته : در ادرس ایمیل و پسورد ان از اطلاعات شخصی خود استفاده نکنید.

محافظت از اطلاعات در دنیای اینترنت
روش های محافظت از اطلاعات

محافظت از اطلاعات و پسورد

در هنگام عضویت در وب سایت ها و هر جای دیگر از یک پسورد استفاده نکنید برای هر سرویس از یک پسورد مجزا استفاده کنید که اصلا مشابه پسورد های دیگر شما نباشد چرا که بسیاری از وب سایت های بزرگ دنیا هم هک شده اند و اطلاعات ان ها منتشر شده است و ممکن است این اطلاعات در اختیار عموم قرار گیرد ، برای مثال شما در وب سایت x و y از یک پسورد استفاده کرده اید و با هک شدن سایت x و منتشر شدن اطلاعات شما ، هکر می تواند به سایت y که اطلاعات شما در ان است وارد شود.

  اموزش فارسی ابزار KatanaFramework

نکته : برای جلوگیری از فراموشی پسورد ها می توانید اموزش ذخیره پسورد را مشاهده کنید.

محافظت از اطلاعات شخصی

اطلاعات شخصی خود را به هیچ عنوان به کسی ندهید برای مثال برخی از وب سایت ها هستند کد ملی شما را برای ثبت نام دریافت می کنند در صورتی که لزومی به استفاده از ان نباشد به هیچ عنوان کد ملی را در اختیار ان ها نگذارید یا از کد ملی فیک استفاده کنید تا از اطلاعات خود محافظت کنید. اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی مشکلی ایجاد نخواهد کرد اما در صورتی که می خواهید امنیت شما تا حد بسیار زیادی بالا باشد می توانید این اطلاعات را در اختیار دیگران نگذارید.

اطلاعاتی مانند سن یا نام پدر هم از اطلاعاتی هستند که نباید در اختیار دیگران بگذارید
به طور کلی اطلاعاتی که برای شما به صورت منحصر به فرد است
را در اختیار دیگران قرار ندهید و از اطلاعات خود محافظت کنید
و اطلاعات عمومی تر که وجود دارد را استفاده کنید تا در اینده با مشکلات امنیتی مواجه نشوید.

هر پیشنهاد دیگری برای امنیت بیشتر دارید از بخش دیدگاه می توانید به دیگران اطلاع دهید.

موفق و پیروز باشید.

0/5 (0 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های تست نفوذ و امنیت ، در 5 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز هک و امنیت بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

داده کاوی

Data Mining (داده کاوی) چیست؟

در این اموزش با دیتا ماینینگ یا داده کاوی به صورت کامل اشنا خواهید شد با ما در ادامه این اموزش همراه باشید. 0/5 (0 نظر)   معرفی و دانلود لینوکس manjaro

ابزار SSLScan

ابزار SSLScan و برسی SSL وب سایت

در این آموزش به ابزار SSLScan جهت بررسی امنیتی SSL وب سایت ها می پردازیم، در ادامه در ادامه این آموزش با ما همراه باشید. 4/5 (1 نظر)   امن کردن اندروید بعد از نصب اپلیکیشن ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *