بالا بردن دسترسی در ویندوز 10

بالا بردن دسترسی در ویندوز

در این اموزش به نحوه بالا بردن دسترسی در ویندوز 10 خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

اگر از ویندوز استفاده می کنید حتما تا به حال پیش امده است که سطح دسترسی شما به تمامی بخش های ویندوز امکان پذیر نباشد و شما یک کاربر محدود باشید ، در این صورت اگر اطلاعات ورود کاربر administrator را نداشته باشید باید با استفاده از اسیب پذیری ها و اکسپلویت های ان ها سطح دسترسی خود را در ویندوز بالا ببرید که در این اموزش می خواهیم شما را با یکی از این اکسپلویت ها اشنا کنیم.

بالا بردن دسترسی ویندوز 10

زمانی که با یوزر محدود وارد cmd شوید نمی توانید از خیلی از دستورات استفاده کنید و وارد دایرکتوری ها و فایل های دیگر یوزر ها شوید برای ان که بتوانید دسترسی را بالا ببرید سایت هایی وجود دارند که در اموزش های قبل به ان ها پرداخته ایم؛ برای مثال وب سایت exploit-db.com یکی از مراجع اکسپلویت ها است که می توانید از ان استفاده کنید ، برای جستجو اکسپلویت مورد نظر خود باید نسخه ویندوز خود را در این وب سایت یا وب سایت های مشابه جستجو کنید تا در صورت وجود اکسپلویت ان را استفاده کرده و به سیستم مورد نظر دسترسی بگیرید.

نحوه برای بالا بردن سطح دسترسی ویندوز

ابتدا از لینک قرار داده شده در اخر اموزش ، اکسپلویت مربوطه را دانلود کنید.

در درون پوشه که دانلود می کنید دو فایل اصلی وجود دارد که ما از ان ها استفاده می کنیم :

exploit.bat
exec.bat

با اجرای فایل exec.bat ، ابزار netcat یک پورت بر روی سیستم شما باز خواهد شد.

سپس با اجرای exploit.bat اکسپلویت در سیستم شما اجرا شده و در بخش قبل که پورت را باز کرده بودید دسترسی سطح بالا را خواهید گرفت و می توانید تمامی دستورات خود را با سطح دسترسی سیستم اجرا کنید .

بالا بردن دسترسی در ویندوز 10
بالا بردن دسترسی ویندوز

نکته : این اکسپلویت مناسب برای سیستم عامل های ویندوز 10 برای بالا بردن دسترسی است و بر روی ان ها فقط کار می کند و البته دقت داشته باشید در نسخه های جدید تر ویندوز احتمال از کار افتادن ان وجود دارد.

خلاصه

این روش فقط یک مثال برای اشنایی شما با اکسپلویت ها برای بالا بردن سطح دسترسی در ویندوز است شما برای هر نسخه دیگری از ویندوز می توانید به همین صورت اکسپلویت پیدا کنید و از ان ها برای بالا بردن دسرسی خود استفاده کنید.

لینک اکسپلویتپایدار باشید.

0/5 (0 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های امنیت شبکه و راه های مقابله با نفوذ ، در 5 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز امنیت سایبری بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین پن تست کور
دوره های آموزشی
نماد اعتماد