امن کردن اندروید بعد از نصب اپلیکیشن ها

امن کردن اندروید

اموزش نحوه امن کردن اندروید بعد از نصب اپلیکیشن ها با ما در ادامه این اموزش کاربردی همراه باشید.

امن کردن اندروید بعد از نصب اپلیکیشن ها

همانطور که می دانید اندروید یک سیستم عامل بسیار محبوب است که در دستگاه های موبایل بسیار استفاده می شود و به دلیل گستردگی ان باید به امنیت ان توجه ویژه ای داشت چرا که هکر های بسیاری برای نفوذ به ان راهکار های مختلفی را ارائه کرده اند؛ برای مثال اگر می خواهید به این روش ها اشنا شوید می توانید اموزش هک اندروید را مشاهده کنید ، ما در ادامه راهکار هایی برای امن کردن اندروید ارائه می دهیم تا بعد از نصب برنامه های نامطمئن امنیت خود را تحت کنترل داشته باشید.

1 – بستن نوتیفیکیشن ها

برنامه های اندرویدی بعد از نصب امکان نمایش نوتیفیکیشن را در دستگاه شما دارند که ممکن است تبلیغات مزاحم ، ویروس و …. باشد به همین دلیل اولین کاری که بعد از نصب برنامه ها باید انجام دهید این است که دسترسی برنامه به نوتیفیکیشن را ببندید ، البته دقت داشته باشید این مورد را زمانی انجام دهید که واقعا برنامه کار مفیدی برای شما از طریق نوتیفیکیشن ها انجام نمی دهد.

امن کردن اندروید بعد از نصب اپلیکیشن ها
مسیر بستن نوتیفیکیشن ها

1.2 – مشکلات نوتیفیکیشن ها در امنیت

نوتیفیکیشن ها می توانند حتی مشکلات امنیتی بسیار جدی تری برای شما ایجاد کنند ، اگر دسترسی به نوتیفیکیشن های برنامه ها را در زمان قفل دستگاه ، باز گذاشته باشید ممکن است برای شما مشکل ایجاد شود برای مثال اگر نمایش نوتیفیکیشن های شبکه های اجتماعی قابل نمایش باشد با دسترسی فیزیکی به دستگاه شما و استفاده از اطلاعات ان می توان به شبکه اجتماعی شما دسترسی پیدا کرد مانند تلگرام که کافیست کد ان در نوتیفیکیشن دستگاه نمایان شود.

2 – محدودیت بر روی اپلیکیشن ها برای امن کردن اندروید

در اندروید شما می توانید دسترسی به قسمت های دستگاه خود را برای هر برنامه محدود کنید برای مثال به یک برنامه فقط اجاره دسترسی به فایل ها را بدهید و در یک برنامه دیگر این دسترسی را از ان بگیرید به همین جهت اگر این محدودیت را بر روی همه برنامه های خود به صورت صحیح اعمال کنید امن کردن اندروید شما به راحتی انجام شده است چرا که حتی با نصب یک بدافزار شما دسترسی ان را محدود کرده اید و فقط به بخش های بسیار جزئی از دستگاه دسترسی خواهد داشت.

امن کردن اندروید بعد از نصب اپلیکیشن ها
دسترسی های اپلیکیشن های اندروید

3 – قطع دسترسی به اینترنت

یکی از راه های امن کردن اندروید قطع دسترسی اپلیکیشن های بی نیاز از اینترنت است که برخی از دستگاه ها در تنظیمات خود این ویژگی را دارا هستند و با فعال کردن ان می توانید دسترسی اینترنت را فقط به برنامه هایی که از ان ها مطمئن هستید بدهید و دسترسی برنامه های نامطمئن را به طور کامل از اینترنت قطع کنید تا اطلاعات حساس برای هکر از راه شبکه اینترنت ارسال نشود. این روش یک راه تقریبا مطمئن برای جلوگیری از هک شدن دستگاه است.

4 – امن کردن اندروید با شنود شبکه

شما می توانید از طریق شنود شبکه و برسی داده های ارسالی
با برنامه هایی که در این زمینه وجود دارند
اپلیکیشن های ناامن را شناسایی کرده و اقدام به حذف ان ها کنید.

نکته : برای اشنایی بیشتر با این مباحث اموزش امنیت اندروید را مشاهده کنید.

سوالات و نظرات خود را از بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

موفق باشید.

0/5 (0 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های امنیت شبکه و راه های مقابله با نفوذ ، در 5 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز امنیت سایبری بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

1 دیدگاه در “امن کردن اندروید بعد از نصب اپلیکیشن ها”

  • hamidnaj خرداد ۳۱, ۱۳۹۹ پاسخ

    مفید_مختصر_عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین پن تست کور
دوره های آموزشی
نماد اعتماد