مقایسه امنیت CMS اختصاصی و وردپرس

امنیت CMS اختصاصی و وردپرس

در این آموزش می خواهیم به مقایسه امنیت CMS اختصاصی و وردپرس پردازیم با ما همراه باشید.

بسیاری از افرادی که می‌خواهند سایتی را راه‌اندازی کنند همیشه به این فکر می کنند که از چه cms برای سایت خود استفاده کنند و یکی از دغدغه های آن ها می‌تواند امنیت باشد که نمی‌دانند امنیت یک سیستم اختصاصی بهتر است یا امنیت یک cms معروف مانند وردپرس؛ به همین خاطر ما در این آموزش می خواهیم به این سوال به صورت کامل پاسخ دهیم.

‏امنیت CMS اختصاصی و وردپرس

در CMS های اختصاصی اول باید توجه نمود که چه کسانی آن را می نویسند و چه تجربه ای از کار خود دارند و چه تعداد افرادی هستند که اغلب CMS های اختصاصی دارای تیمی با افراد کمتری هستند و کمتر از یک cms معروف بر روی آن ها کار می‌شود، در CMS اختصاصی فقط تجربیات یک تیم کوچک در آن هاپیاده سازی می‌شود اما در CMS های بزرگ مانند وردپرس هزاران نفر آن را مورد بررسی قرار می دهند و به دلیل عمومی بودن آن در صورت وجود اشکال های امنیتی سریعاً تیم‌های بسیار با تجربه وردپرس آن ها مشکل را رفع می‌کنند.

آیا CMS اختصاصی مناسب نیست؟!

CMS اختصاصی زمانی مناسب است که نیازهای ما با یک CMS رایگان و کامل رفع نمی‌شود و در این صورت می تواند یک گزینه مناسب باشد اما از نظر امنیتی ممکن است کمی عقب تر باشد چرا که CMS های هایی مانند وردپرس همیشه از جدیدترین تکنولوژی ها استفاده می کنند و به دلیل کار شدن به صورت دائمی بر روی ان ها، مشکلات امنیتی کمتر به وجود می‌آید. پیشنهاد ما این است که زمانی از CMS اختصاصی استفاده کنید که فقط امکان استفاده از CMS های آماده را ندارید چرا که هزینه شما بسیار بیشتر خواهد بود.

توسعه CMS و امنیت

اما در شرایطی هم ممکن است شما بتوانید با توسعه
یک CMS آماده برای خود نیازهای خود را برطرف کنید
که در این صورت باز هم نیازی به سیستم مدیریت محتوا اختصاصی ندارید
در شرایط توسعه یک CMS به دلیل داشتن قوانین و قواعد خاص خود
ممکن است امنیت کمی کنترل شده تر باشد و اما نباید به صورت 100% به این موضوع اعتماد کرد
و در هنگام توسعه و تغییرات CMS حتماً باید امنیت را در نظر گرفت
و کدنویسی مناسبی داشت تا از طریق بخش توسعه یافته مشکل امنیتی ایجاد نشود.

نتیجه گیری

به طور کلی در مقایسه امنیت CMS اختصاصی و وردپرس می‌توان گفت CMS های آماده امنیت بالاتری نسبت به سیستم های اختصاصی دارند چرا که آن ها در زمان بیشتری و با تجربیات افراد مختلفی مورد بررسی قرار گرفته‌اند و مشکلات خود را رفع کرده اند اما در سیستم‌های اختصاصی این مشکلات ممکن است هرگز توسط تیم برنامه نویس کشف نشود.

برای اشنایی با روش های نفوذ به انواع CMS ها
می‌توانید اموزش هک را در پن تست کور مشاهده کنید.

موفق باشید.

0/5 (0 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های امنیت شبکه و راه های مقابله با نفوذ ، در 7 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز امنیت سایبری بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین پن تست کور
دوره کالی لینوکس
نماد های اعتماد
نماد های اعتماد