امنیت شبکه های اجتماعی

امنیت شبکه های اجتماعی

در این اموزش از پن تست کور می خواهیم به برسی امنیت شبکه های اجتماعی بپردازیم با ما همراه باشید.

بسیاری از ما از شبکه های اجتماعی مانند تلگرام ، اینستاگرام و واتساپ استفاده می کنیم و شاید برای شما پیش امده باشد که حساب کاربری شما مورد نفوذ قرار گرفته باشد و اطلاعات شما در دسترس نفوذگر قرار گیرد به همین دلیل بسیاری از افراد در این شرایط سعی می کنند که با پرداخت هزینه به دیگران برای تامین امنیت خود اقدام کنند در صورتی که شاید اصلا نیازی به این کار نباشد و مشکل فقط چند مسئله ساده باشد.

کسانی که می گویند ما امنیت شبکه های اجتماعی را تامین می کنیم درواقع کاری که می توانند انجام دهند فقط و فقط استفاده از امکانات همان شبکه اجتماعی است که در اختیار همه وجود دارد و به طور مثال ، مانند تامین امنیت سرور نیست که کار پیچیده ای انجام شود و نیازی به دانش فنی و تخصصی داشته باشد که برای دیگران قابل انجام نباشد و برای تامین امنیت و جلوگیری از هک فقط کافیست از امکانات شبکه اجتماعی مورد نظر به طور کامل و صحیح استفاده شود.

تامین امنیت شبکه های اجتماعی

زمانی پیش می اید که دستگاه موبایل مورد نفوذ قرار می گیرد و هکر از طریق ان می تواند به شبکه های اجتماعی دسترسی بگیرد، در این صورت با وجود دسترسی هکر نیاز است که یک متخصص امنیت تمامی اتصالات و پورت های شبکه سیستم عامل را برسی کنید و به طور کلی یک انالیز امنیتی انجام دهد تا دسترسی هکر را قطع کند و با تکنیک های فارنزیک رد پای نفوذگر پیدا کرده و راهی که از طریق ان نفوذ انجام شده را پیدا کند.

امنیت شبکه های اجتماعی
محافظت از سیستم

مهمترین امکانات شبکه های اجتماعی برای امنیت کاربران

یکی از مهم ترین مسائل امنیتی استفاده از پسورد ها است برای مثال اگر شما از شبکه اجتماعی اینستاگرام استفاده می کنید باید پسورد ورود خود را بسیار قدرتمند انتخاب کنید تا از روش های کرک اینستاگرام جلوگیری کنید ودیگر هکر قادر به بروت فورس پسورد شما نباشد؛ این پسورد باید شامل حداقل 14 کاراکتر باشد و در ان از کاراکتر های خاص مانند !@#$%^&*()_+ ، حروف و اعداد استفاده شده باشد.

نکته : برای اشنایی با روی های نفوذ به تلگرام می توانید اموزش هک تلگرام را مشاهده کنید.

استفاده از ورود دو مرحله ای

در شبکه های اجتماعی اغلب این امکان برای امنیت کاربر وجود دارد تا بعد از وارد کردن پسورد برای ورود
یا وارد کردن کد ارسال شده به صورت sms ، از کاربر پسورد دیگری درخواست شود
تا بعد از گذراندن این دو مرحله سپس اطلاعات در اختیار کاربر قرار بگیرد ،
این مورد از اهمیت بسیار بالایی برخورد دار است و پیشنهاد می کنیم حتما از ان استفاده کنید.

امنیت شبکه های اجتماعی
روش های تامین امنیت شبکه های اجتماعی

محافظت از اطلاعات برای بالا بردن امنیت

تا حد امکان اطلاعات و تصاویر خود را به صورت خصوصی نگه دارید تا این اطلاعات در دسترسی هکر ها قرار نگرد؛ این اطلاعات می تواند شامل ایمیل شخصی ، شماره تماس و …. باشد که به شدت توصیه می کنیم ان ها را در دسترس عموم قرار ندهید و حتما با روش های مهندسی اجتماعی اشنا باشید تا از این روش مشکلات امنیتی برای شما ایجاد نشود.

خلاصه

با نکات گفته شده در این اموزش می توانید امنیت شبکه های اجتماعی خود را تا حد بسیار زیادی بدون پرداخت هیچ هزینه ای بالا ببرید و پیشنهاد می کنیم حتما به امنیت سیستم های خود مانند اندروید را بالا ببرید که می توانید برای اشنایی با روش های نفوذ به موبایل و امنیت اموزش هک اندروید را در پن تست کور مشاهده کنید.

سوالات و نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

پایدار باشید.

0/5 (0 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های امنیت شبکه و راه های مقابله با نفوذ ، در 7 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز امنیت سایبری بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین پن تست کور
دوره کالی لینوکس
نماد های اعتماد
نماد های اعتماد