افزایش حملات سایبری علیه ایران

حملات سایبری

افزایش حملات سایبری علیه ایران ، متاسفانه روز به روز شاهد رشد افزایش حملات سایبری علیه ایران هستیم
یک کارشناس امنیت اطلاعات عنوان کرده است که کشور عزیزمان جمهوری اسلامی ایران به طور مرتب مورد حمله سایبری قرار میگیرد اما در بازه 4-5 ماه گذشته حجم این حملات به طرز عجیبی افزایش یافته است و این مورد را غیر عادی عنوان کرده است.این کارشناس عنوان کرده است که اهداف مهاجمین نفوذ به سرور های بوده است .

 این یک هشدار بزرگ است و ما باید خود را برای رویارویی با حملات بزرگتر آماده کنیم.

همچنین عنوان شده است که مکانیزم حملات به اینگونه است که مهاجم ایتدا به اسکن پورت ها می پردازد و سپس به bruteforce می پردازد. Bruteforce حملاتی هستند که آزمون خطا هستند و رمز کاربر را حدس می زنند.اگر پسورد ضعیف باشد این حملات به راحتی با موفقیت صورت میگیرند.درست به همین علت است که همیشه عنوان می شود از پسورد های قوی و با ترکیب حروف الفبا و عدد استفاده شود.اینکار باعث می شود.

متاسفانه روز به روز شاهد رشد افزایش حملات سایبری علیه ایران هستیم

افزایش حملات سایبری علیه ایران
این نکته حائز اهمیت است که مهاجم بعد از در دست گرفتن کنترل سرور دست به اقدام های مخرب زده است و از آن سرور که درایران واقع شده است به حساب های کاربری افراد مشهور حمله کرده است.
اسکن پورت ها اساسا یک کار غیر قانونی است و هر کسی که اینکار را انجام دهد مجرم به حساب می آید اما متاسفانه این عمل در ایران زیاد جدی گرفته نمی شود.
متاسفانه ما هنوز شاهد این موضوع هستیم که کاربران از یک یوزر و پسورد استفاده می کنند یا از رمز های مانند 12345 استفاده میکنند.این رمز ها باعث افزایش احتمال موفقیت حملات  bruteforce و دیگر حملات سایبری می شوند و رمز های هستند که به آسانی قابل حدس زدند هستند.در ادامه لیستی از معروفترین رمز ها را خدمت شما ارائه میکنیم تا از گذاشتن این رمزها جلوگیری کنید.

12345

54321

123456789

987654321

0123456789

9876543210

112233

332211

3#@2!1

1a2b3c

Qwerty

Asdfgh

Zxcvbn

Password

Admin

Administrator

Windows

حملات سایبری روز به روز در حال افزایش هستند

امنیت را جدی بگیرید…

0/5 (0 نظر)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین پن تست کور
دوره های آموزشی
نماد اعتماد