چگونه هکر شویم؟ + بهترین مسیر یادگیری هک و راه های مقابله

چگونه هکر شویم

چگونه هکر شویم ؟ ، در این آموزش با مسیر یادگیری برای شروع مباحث هک و امنیت به اشنا خواهید شد با ما همراه باشید.

با توجه به این که دنیای امروز هک و نفوذ بسیار داغ است. ما در این آموزش قصد داریم به این سوال جواب بدهیم که چگونه هکر شویم ؟ دنیای هک بسیار گسترده تر از امنیت است. برای ان که شما یک هکر و یا متخصص تست نفوذ و امنیت شوید ابتدا باید یک شناخت کامل از چیزی که می خواهید هک کنید داشته باشید، سپس اقدام به نفوذ کنید.

اگر بخواهم این موضوع را با مثال به شما توضیح دهیم ، نزدیک ترین مثالی که می توان زد این است که فرض کنید شما می خواهید یک نرم افزار را بهبود دهید و عملکرد آن را ارتقا دهید. مسلما برای این کار شما نیازدارید که ابتدا ان نرم افزار را بصورت کامل بشناسید و با زبان برنامه نویسی ان کار کرده باشید و با نواقص آن را شناسایی کرده و سپس ان را بهبود دهید. منظور از این مثال این است که شما باید در مبحث مورد نظری که می خواهید در ان فعالیت کنید کاملا تسلط داشته باشید.

معمولا یکی از سوالات بسیار مهم و پرتکرار که بدون شک برای هر شخصی که قصد ورود به دنیای هک و امنیت را دارد پیش می اید سوال چگونه هکر شویم یا سوال مسیر خود را چگونه آغاز کنیم است. اگر شما به دنبال جواب سوال خود هستید در ادامه این آموزش با ما همراه باشید.

چگونه هکر شویم ؟

چگونه هکر شویم؟ + بهترین مسیر یادگیری هک و راه های مقابله
شروع یادگیری هک و تست نفوذ


برای ان که به این سوال پاسخ دهیم که چگونه هکر شویم ؟ ، توصیه می کنیم که برای خود مشخص کنید که در چه زمینه ای از مباحث تست نفوذ و هک می خواهید فعالیت کنید، در ابتدای کار لازم هست که بگوییم باید علاقه خود را پیدا کنید و به دنبال علاقه خود باشید و یکی از شاخه های تست نفوذ و امنیت را انتخاب کنید و نسبت به علاقه خود مسیر خود را پیش ببرید و این موضوع بسیار مهم است که تمرکز خود را فقط و فقط بر روی یک شاخه قرار دهید و به هیچ عنوان شاخه به شاخه نشوید زیرا فقط زمان خود را هدر داده اید. برای درک بهتر می توانیم هک را به دسته های زیر تقسیم کنیم :

اما این موارد به صورت کلی هستند، اگر بخواهیم بیشتر عمیق شویم با دسته های بسیار متفاوت تری مواجه خواهیم شد. برای مثال به دسته بندی زیر که می تواند عملیات هک و تست نفوذ بر روی ان ها انجام شود توجه کنید :

 • شبکه
 • وب سایت
 • دیوایس های اندرویدی
 • دیوایس های ویندوزی
 • دیوایس های IOS
 • و ….

دسته های متنوع دیگری هم وجود دارد که آن ها را هم بعضی از افراد جز موارد هک می دانند. مانند کرک نرم افزار ها و دور زدن لایسنس نرم افزار ها (مهندسی معکوس) که برای انجام و یادگیری ان ها نیاز به دانش جداگانه ای مانند زبان اسمبلی خواهد بود. همانطور که مشاهده کرده اید هک دنیای بسیار گسترده ای دارد که می تواند دسته بندی مختلفی داشته باشد.

مهارت های مورد نیاز برای یک نفوذگر یا محقق امنیتی :

 • مهارت های شبکه
 • مهارت کار با لینوکس
 • تسلط به یک زبان برنامه نویسی
 • آشنایی با زبان های تحت وب 
 • تسلط به زبان انگلیسی
 • خلاقیت
چگونه هکر شویم؟ + بهترین مسیر یادگیری هک و راه های مقابله
پیدا کردن مسیر یادگیری هک

مهارت های شبکه :

برای تبدیل شدن به یک محقق امنیتی باید با مهارت های شبکه آشنا باشید تا بتوانید از زیرساخت شبکه های مختلف آگاه باشید تا به درستی بتوانید حمله خود را پیاده سازی کنید ( اگر با شبکه آشنایی ندارید میتوانید از دوره network+ شروع کنید )

مهارت کار با لینوکس :

در پاسخ به سوال چگونه هکر شویم یکی از مهارت های بسیار مهم که یک محقق امنیتی به ان نیاز دارد مهارت کار با لینوکس است به این دلیل که لینوکس یک سیستم عامل بسیار محبوب است و جالب است که بدانید اکثر ابزار های مهم و کار امد در حوزه تست نفوذ و امنیت بر روی سیستم عامل لینوکس اجرا خواهند شد و شما باید مهارت خود را در زمینه لینوکس بسیار بالا ببرید ،

و جالب است که بدانید محبوب ترین سیستم عامل از نظر نفوذگران و محققان امنیتی سیستم عامل کالی لینوکس است که می توانید دوره آموزشی این سیستم عامل را در پن تست کور مشاهده کنید که با عنوان دوره PWK و مخفف pentestring testing with kali linux است که با استفاده از این دوره بسیاری از این مهارت های مورد نیاز دیگر را هم به صورت مقدماتی اموزش خواهید دید و به همین خاطر این دوره از مبتدی تا پیشرفته است .

تسلط به یک زبان برنامه نویسی

آشنایی با زبان های برنامه نویسی و تخصص در یکی از زبان ها کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد زیرا می توانید در موقعیت های مختلف نسبت به نیاز خود برنامه های بسیار کار امدی برای خود بنویسید و از ان ها استفاده کنید.

آشنایی با زبان های تحت وب

اگر قصد دارید در زمینه وب هکینگ و سرور هکینگ فعالیت کنید نیز با یادگیری زبان های تحت وب به صورت حرفه ای می توانید تست نفوذ بسیار تخصصی تر با شانس موفقیت بیشتری داشته باشد تا بتوانید به صورت تخصصی سایت ها و سرور های مختلف را با دانش خود انالیز کنید و اسیب پذیری های موجود را کشف کنید .

تسلط به زبان انگلیسی

یکی از مهم ترین مهارت ها تسلط به زبان انگلیسی است به این دلیل که تمام شاخه هایی که در این حوزه و حتی بسیاری از حوزه های دیگر مرتبط با کامپیوتر وجود دارند نیاز به دانش زبان انگلیسی دارند و تا حد امکان باید توانایی خواندن عبارات انگلیسی را داشته باشید و مرحله به مرحله علم خود را در زبان انگلیسی بالا ببرید زیرا در پیشرفت شما بسیار موثر خواهد بود .

خلاقیت

به صورت خلاصه خلاقیت , اکسیژن برای نفوذگر و محقق امنیتی است زیرا هرچقدر که خلاقیت شما بیشتر باشد روش های بهتر و جذاب تری نیز کشف خواهید کرد؛ اگر فرد خلاقی نیستید اصلا نگران نباشید زیرا خلاقیت با تمرین و تکرار زیاد و علاقه شما نسبت به کارتان پدید می اید.

در ادامه با شاخه های مختلف تست نفوذ و امنیت آشنا خواهید شد .

چگونه هکر شویم؟ + بهترین مسیر یادگیری هک و راه های مقابله
چگونه با مسیر درست هکر شویم ؟

چگونه با مسیر صحیح هکر شویم ؟

شما برای ان که یک هکر موفق شوید در ابتدا برای شروع باید به سیستم عامل های مختلف تسلط داشته باشید، مانند انواع لینوکس ( کالی لینوکس ) و ویندوز یا حداقل در یک مورد تسلط کامل و حرفه ای داشته باشید تا در زمینه نتایج مطلوبی را دریافت کنید.

در موارد پیشرفته تربرای ان که در این زمینه یک هکر یا متخصص امنیت حرفه ای شوید حتما نیاز دارید برای تحلیل کد ها با زبان های برنامه نویسی آشنا باشید که در بالا به صورت کامل به ان اشاره شد و بهتر است که اگر تلسط کامل بر روی یکی از زبان های برنامه نویسی دارید از ان برای تست نفوذ و تحلیل های خود استفاده کنید؛ که البته در اموزش بهترین زبان برنامه نویسی برای هک به این موضوع پرداخته ایم که چه زبان هایی برای هک و امنیت مناسب هستند.

با اصول اولیه شبکه اشنا باشید و چه بسا بهتر اگردوره های CCNA  و CCNP را گذرانده باشید.
در بسیاری از مباحث تست نفوذ اشنایی کلی با مباحث شبکه بسیار مهم خواهد بود
و هکر نیازمند برخوداری از درک مفهوم شبکه است.

شاخه های تست نفوذ و امنیت

در ادامه آموزش شاخه های مختلف تست نفوذ و امنیت را برای شما شرح خواهیم داد تا بتوانید هر چه بهتر علاقه خود را پیدا کنید و به پاسخ سوال خود یعنی چگونه هکر شویم به طور کامل برسید. پیشنهاد می کنیم ویدیو اموزشی قرار داده شده در اخر این صفحه را برای پاسخ به سوال خود یعنی چگونه هکر شویم ؟ و چگونه یادگیری هک را شروع کنیم مشاهده کنید.

وب هکینگ

سرور هکینگ

 • سرور های لینوکسی
 • سرور های ویندوزی

کلاینت هکینگ

 • System platfoem
 • تست نفوذ ویندوز
 • تست نفوذ لینوکس
 • هک مک
 • Mobile platform
 • تست نفوذ اندروید
 • تست نفوذ ios

امنیت و فارنزیک

 • سیستم فارنزیک
 • مموری فارنزیک
 • نتورک فارنزیک

آموزش ویدیو ای چگونه هکر شویم ؟

پیشنهاد اموزش برای شروع یادگیری

ما این افتخار را داریم تا به کاربران گرامی اعلام کنیم که تیم امنیتی پن تست کور پس از ماه ها تلاش پکیج آموزش جامع کالی لینوکس به ربان شیرین پارسی را خدمت شما کاربران گرامی ارایه کرده است.
در دوره پیش رو هدف ما هک – امنیت و تست نفوذ است و مباحث را از پایه تا پیشرفته دنبال شده است.
در پکیج پیش رو ابعاد مختلفی از هک را مد نظر قرار داده ایم که می توانید اطلاعات این دوره را از بخش دوره ها از منو سایت یا لینک زیر مشاهده نمایید.

https://pentestcore.com/product/kali-linux

خلاصه

در این قسمت از آموزش مسیر راه تست نفوذ و امنیت را برای شما شرح دادیم و نیز می توانید نسبت به علاقه خود یکی از شاخه های اصلی را انتخاب کنید و اقدام به فعالیت در این حوزه کنید و نکته اخر دقت داشته باشید , برای ان که یک محقق امنیتی خوب شوید و بتوانید امنیت دیوایس ها و سرویس های مختلف را برقرار کنید نیز اول باید یک نفوذگر با اخلاق و شرافتمند باشید و در قدم های بعدی مسیر خود را به درستی طی کرده باشید . امیدوارم از اموزش چگونه هکر شویم لذت برده باشید.

پیروز و پایدار باشید.

4.8/5 (5 نظر)
  10 وبسایت مفید برای هکرها و برنامه نویسان

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های تست نفوذ و امنیت ، در 5 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز هک و امنیت بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

فایروال لینوکس CSF

فایروال لینوکس CSF

در این آموزش به معرفی و نصب فایروال لینوکس CSF می پردازیم با ما در ادامه این آموزش همراه باشید. 0/5 (0 نظر)   svchost.exe چیست ( svchost.exe یا همان Service Host Proces )

۶ دیدگاه در “چگونه هکر شویم؟ + بهترین مسیر یادگیری هک و راه های مقابله”

 • Sejoo مارس 24, 2020 پاسخ

  کلاینت هکینگ هم نیاز به دانش شبکه داره؟ یعنی برای کلاینت هکینگ هم دوره هایی مثل CCNA / CCNP و یا دوره های مایکروسافت نیازه؟

  • نیما حسینی مارس 27, 2020 پاسخ

   درود
   مباحث شبکه تا حد بسیار زیادی می تواند در کلاینت هکینگ به شما کمک کند ، پیشنهاد می کنیم حتما اشنا باشید.

 • parham می 24, 2020 پاسخ

  سلام مباحث شبکه network + .ccna .ccnp switch تا این حد مناسبه برای این کار یا پیشرفته تر از ایناهم نیازه؟

  • نیما حسینی ژوئن 6, 2020 پاسخ

   درود
   کافیه در این حد اما باز هم بستگی به حوزه تخصصی که می خواهید در ان فعالیت کنید دارد.

 • آرمیلا جولای 10, 2020 پاسخ

  من میخوام کل هکری های دنیا را یاد بگیرم میشه یک فیلم بلید که همش رابگین

  • نیما حسینی جولای 15, 2020 پاسخ

   درود
   امیدواریم در اینده بتونیم اموزش های بیشتری بزاریم اما با این حال دنیای هک و امنیت بسیار گسترده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *