تامین امنیت سرویس ایمیل سرور

تامین امنیت سرویس ایمیل

در این اموزش با روش تامین امنیت سرویس ایمیل سرور اشنا خواهید شد با ما در ادامه این اموزش همراه باشید.

تامین امنیت سرویس ایمیل

بسیاری از وب‌سایت‌ها برای سرویس ایمیل خود از سرویس ایمیل سرور اصلی خود استفاده می‌کنند و این سرویس ایمیل می‌تواند برای یک سرور بخصوص باشد یا برای یک هاست معمولی باشد که اطلاعات مهمی در سرویس ایمیل آن وجود داشته باشد برای مثال حتی ممکن است بسیاری از اکانت ها و سرویس ها با استفاده از این ایمیل ها فعال سازی شده باشد و به همین خاطر امنیت سرویس ایمیل در وب سایت ها اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید حتماً امنیت آن را تامین کنید که ما در این آموزش به نکاتی را در رابطه با این موضوع خواهیم گفت.

نکات امنیتی در زمان استفاده از سرویس ایمیل

فایل هایی که در ایمیل ارسال می شوند را به هیچ عنوان دانلود نکنید و فقط زمانی ان ها را دانلود نمایید که از ارسال کندده ان مطمئن هستید و فایل ها را در محیط ازمایشگاهی جهت امنیت بیشتر اجرا کنید تا امنیت شما حفظ شود، امکان لود تصاویر را به صورت پیشفرض مسدود کنید تا تصاویر نا مطمئن دانلود نشوند و فقط در صورت اجازه شما تصاویر ایمیل مطمئن لود شوند.

در صورت امکان در زمان باز کردن ایمیل ها
از طریق مرورگر جاوا اسکریپت را غیر فعال کنید.

محدود کردن صفحه ورود به ایمیل

برای وارد شدن به صفحه ورود ایمیل خود یک ای پی تعریف کنید تا فقط از طریق ان بتوانید وارد شوید و دیگر ای پی های ناشناس نتوانند صفحه را ببنید تا حمله بروت فورس انجام دهند یا در صورت بدست اوردن پسورد وارد پنل مدیریت ان شوند و در واقع این کار می‌تواند امنیت را به شدت افزایش دهد و توصیه می کنیم در صورت امکان این روش را پیاده سازی کنید.

تامین امنیت سرویس ایمیل سرور
امنیت سرویس ایمیل سرور

اتصال ایمیل به سرویس دهنده های دیگر

اگر نمی‌توانید خیلی بر روی امنیت سرویس ایمیل خود کار کنید ان را به سرویس دهنده های دیگر مانند جیمیل بسپارید تا ایمیل ها را از انجا کنترل کنید و امنیت بیشتری داشته باشید اما به طور کلی در این جا اطلاعات شما به یک سرویس دهنده دیگر ارسال شده و ان ها می‌توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند. سرویس دهنده های مشابه دیگری هم هستند که به دلیل امنیت بیشتر ان ها را توصیه نمی‌کنیم.

سرویس smtp

سرویس SMTP سرور خود را کنترل کنید تا از این طریق حمله ای صورت نگیرد
روش تامین امنیت این سرویس بحث گسترده ای دارد
که در صورت درخواست شما عزیزان در بخش دیدگاه ها در اموزش های بعدی خواهیم گفت.

موفق باشید.

0/5 (0 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های امنیت شبکه و راه های مقابله با نفوذ ، در 5 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز امنیت سایبری بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین پن تست کور
دوره های آموزشی
نماد اعتماد