از کار انداختن ربات های تلگرام با حمله DOS + امنیت

از کار انداختن ربات تلگرام با حمله DOS

در این اموزش به نحوه از کار انداختن ربات های تلگرام با حمله DOS می پردازیم و روش های امنیت ان را خواهیم گفت.

از کار انداختن ربات تلگرام با DOS و امنیت

اگر از شبکه اجتماعی تلگرام استفاده می کنید حتماً تا به حال ربات های تلگرامی را دیده اید که به آن‌ها حمله شده و دچار قطعی یا کندی شدید شده‌اند دلیل این مشکل حمله شدن به سرورهای ربات از طریق حملات DOS یا DDOS است ، اگر شما هم ربات‌ تلگرامی داشته باشید حتماً نگران این موضوع هستید و ما در این آموزش می خواهیم نحوه پیاده سازی این حملات را آموزش دهیم و نحوه جلوگیری از آن را توضیح دهیم با ما همراه باشید.

سرور های ربات های تلگرام

هر ربات ‌تلگرام به یک سرور برای خواندن اطلاعات و پردازش متصل است و اگر که از هاست یا سرور های رایگان برای ربات ها استفاده شود مطمئناً منابع سخت افزاری آن ها بسیار کم خواهد بود و حتی ربات هایی هستند که با استفاده از آن ها می‌توان ربات های دیگری ایجاد کرد که آن ها هم به دلیل کاربر های زیادی که دارند از سرورهای بسیار محدودی برای هر ربات استفاده می‌کنند تا دچار تداخل نشوند. حال با دانستن این موضوع اگر به ربات هایی که از چنین سرویس هایی استفاده می کند حمله شود به راحتی از دسترس خارج خواهند شد.

اما ربات هایی که از سرور های با کیفیت با منابع سخت افزاری مناسب استفاده می کنند
در این حملات خطر کمتری ان ها را تهدید می کند.

  امنیت حساب بانکی خود را برسی کنید

حمله DOS به ربات و از کار انداختن ان

برای اجرای این حملات شما نیازی به ابزارها ندارید اما اگر که تارگت شما از سرور های قوی برای ربات استفاده می کند ممکن است به ابزارها هم نیاز پیدا کنید؛ اما به طور کلی می توانید این حمله را به صورت تستی بدون استفاده از ابزارها هم انجام دهید، برای اینکار کافیست عملکرد ربات را بررسی کنید و ببینید چه کارهایی انجام می‌دهد، قسمتی از ربات که از بخش‌های دیگر پردازش بیشتری انجام می دهد را پیدا کنید و آن قسمت را فعال کنید برای مثال ربات یک دکمه دارد که با وارد کردن آن یک پردازشی انجام می‌شود حال شما باید متن دکمه ربات را کپی کرده و هر بار برای ربات ارسال کنید تا پردازش به صورت پشت سرهم انجام شود تا منابع سرور ربات پر شود و سرور از دسترس خارج شده و ربات هم از کار بیافتد.

این کار باید در سریعترین زمان انجام شود و برای این کار می توانید از برنامه‌هایی که برای اسپم تلگرام وجود دارند استفاده کنید اما به طور کلی به صورت دستی هم برای سرور های ضعیف تر بتوانید انجام دهید ، برای سرورهای قوی تر نیاز به ابزارها پیدا خواهید کرد.

امنیت و مقابله با حملات

برای مقابله با این حملات و جلوگیری از ، از دسترس خارج شدن ربات تلگرام به نکات زیر توجه کنید :

  • برای ربات خود از سرور هایی با منابع سخت افزاری بالا استفاده کنید.
  • در کد نویسی ربات محدودیت ایجاد کنید تا در صورتی که درخواست های زیادی ارسال شد
    یا وقفه ای ایجاد شود یا کاربر مسدود شود.
  • کاربران ربات را مدیریت کنید.
  دانلود لایو و استوری اینستاگرام با کامپیوتر

نکته : برای اشنایی با روش های نفوذ به تلگرام اموزش هک تلگرام را در پن تست کور مشاهده کنید.

پایدار باشید.

5/5 (1 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های تست نفوذ و امنیت ، در 5 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز هک و امنیت بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

داده کاوی

Data Mining (داده کاوی) چیست؟

در این اموزش با دیتا ماینینگ یا داده کاوی به صورت کامل اشنا خواهید شد با ما در ادامه این اموزش همراه باشید. 0/5 (0 نظر)   مراحل هک تلگرام برای جلوگیری و امنیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *