BlackArch لینوکس نسخه جدید با 2200 ابزار

بلک ارچ

بلک ارچ لینوکس نسخه 2019.06.01 و به همراه 2200 ابزار تست نفوذ منتشر شد در این اموزش به این سیستم عامل میپردازیم

اشنایی با BlackArch لینوکس

BlackArch یا بلک ارچ یک توزیع لینوکس مناسب تست نفوذ است که بیش از 2200 ابزار تست نفوذ را در خود جای داده است و میتوان ان را به از بهترین سیستم عامل های تست نفوذ مانند کالی لینوکس دانست . بلک ارچ در واقع از خود ارچ گرفته شده است با ایت تفاوت که در نسخه بلک ارچ فقط ابزار های تست نفوذ دارد و مناسب متخصصان امنیت است.
از این سیستم عامل میتوانید به صورت نصبی یا زنده استفاده کنید یا حتی ان را در ماشین مجازی خود نصب کنید اما به دلیل ابزار های زیاد این سیستم عامل ، حجم ان کمی بالا است و حدود 12 گیگ است. نسخه های با حجم بسیار کمتری هم دارد که امکانات و ابزار های بسیار کمی در خود جای داده است.

کالی لینوکس و بلک ارچ

از بهترین ابزار هایی که در بلک ارچ وجود دارد میتوان ابزار هایی مانند متاسپلویت و Nmap را مثال زد اگر با کالی لینوکس اشنا باشید میتوانیم بگوییم تمامی ابزار های ان در این سیستم عامل وجود دارد و با نصب ان از هر سیستم عامل و ابزاری تقربا بی نیاز خواهید شد گرچه این موضوع بستگی به کسی دارد که از ان سیستم عامل استفاده میکند.
همچنین در نسخه جدید این سیستم عامل blackarch installer به نسخه v1.1.1 هم ارتقا پیدا کرده است و روش نصب اسان و ساده ای را برای کاربران خود قرار داده است

سیستم عامل بلک ارچ

تغیرات اخرین نسخه این سیستم عامل 

  • اضافه شدن بیش از 150 ابزار 
  • کرنل به نسخه5.1.4 ارتقا یافت 
  • حل برخی مشکلات 
  • بروزرسانی بخش هایی از منو ها و پنجره های مدیریتی

 

دانلود اخرین نسخه بلک ارچ


[ozv]
دانلود
[ozv/]


 
میتوانید سوالات خود را در رابطه با این مطلب از بخش دیدگاه مطرح کنید
موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط