هزینه امنیت سایت چگونه محاسبه می شود ؟

هزینه امنیت سایت

در این اموزش قصد داریم به مقدار هزینه لازم برای امنیت سایت بپردازیم با ما همراه باشید.

بسیاری از مدیران وب سایت ها به امنیت سایت و سرور خود اهمیت نمی دهند و تا زمانی که با مشکلی امنیتی مواجه نشوند شاید به درک اهمیت این موضوع نرسند و اگر شما سرور یا وب سایتی دارید که برای شما اهمیت دارد پیشنهاد می کنیم همین حالا به فکر پیشگیری از هک شدن و تامین امنیت ان باشید چرا که هزینه های تامین امنیت شاید بسیار پایین تر از جبران خسارت های بعد از هک شدن باشد یا شاید خسارات وارد شده جبران ناپدیر باشد.

محاسبه هزینه امنیت سایت

تامین امنیت در مرحله های مختلفی انجام می شود و نسبت به هر بخش هزینه متغیر خواهد بود.
که در ادامه اموزش با ان ها اشنا خواهید شد.

لیست پن تست کور برای مراحل تامین امنیت وب سایت :

  • کانفیگ امنیتی سرور و روش های جلوگیری از سرور هکینگ
  • تامین امنیت هاست و تمامی یوزر های موجود در سرور
  • انجام مراحل وب هکینگ برای برسی امنیتی کد نویسی و پچ کردن اسیب پذیری ها
هزینه امنیت سایت چگونه محاسبه می شود ؟
آشنایی با هزینه های تامین امنیت سایت

هزینه کانفیگ امنیتی سرور

در صورتی که بخواهید کافیگ امنیتی بر روی سرور انجام دهید همراه با هزینه های کانفیگ باید هزینه هایی برای نرم افزار های امنیتی که غیر رایگان هستند و باید طبق گفته متخصص امنیت نصب شوند جداگانه پرداخت کنید، مانند فایروال ها و انتی ویروس هایی که در سرور نصب می شوند. پس دقت داشته باشید در زمان پرداخت هزینه برای تامین امنیت این وارد را در نظر داشته باشید و بدانید هزینه دقیقا برای چه کاری پرداخت می شود.

امنیت در هاست های اشتراکی

اگر از هاست اشتراکی استفاده می کنید دسترسی بسیار محدودی به سرور دارید و نمی توانید تنظیمات امنیتی خاصی را بر روی هاست اعمال کنید به همین خاطر برای کمی امن تر کردن هاست اشتراکی می توان از طریق فایل هایی مانند htaccess اقدام کرد و اینکار نسبت به هزینه کانفیگ امنیتی کامل یک سرور بسیار پایین تر خواهد بود.

محاسبه هزینه تامین امنیت سایت در برسی وب اپلیکیشن

هزینه امنیت سایت چگونه محاسبه می شود ؟
محاسبه هزینه تست نفوذ وب اپلیکیشن

مهم ترین بخش برای برسی امنیت و تست نفوذ لایه وب اپلیکیشن است که اسیب پذری از اشتباه برنامه نویس ممکن است به وجود امده باشد. هزینه ای که برای تست نفوذ این مورد در نظر گرفته می شوند نسبت به کاری که انجام می شود کاملا متغیر و بستگی به سطح دانش متخصص امنیت دارد برای مثال تست نفوذ می تواند با برسی سطحی با استفاده از ابزار ها و … انجام شود یا می تواند به صورت حرفه ای تمامی کد ها در اختیار متخصص تست نفوذ قرار گیرد و همه ان ها مورد تحلیل برای پیدا کردن حفره های امنیتی قرار گیرند که اینکار اصولا توسط تیم های امنیتی انجام می شوند و زمان بیشتری برای این کار نیاز خواهد بود.

همچنین می توانید برای تامین امنیت خود از بخش تماس با ما ، با تیم پن تست کور در ارتباط باشید.

تکنیک های منحصر به فرد

در برخی موارد از مراحل بالا تکنیک های منحصر به فردی را پن تستر در نظر می گیرد و ان ها را اعمال می کند که در این صورت هم هزینه دریافتی بالاتر خواهد رفت البته این نکته را در نظر داشته باشید در اخر کار پروژه یک گذارش کامل از کار های انجام شده دریافت نمایید. نکته مهم دیگری که وجود دارد این است که باید یک هزینه ای را به صورت دوره ای برای امنیت خود کنار بگذارید و دلیل ان هم این است که امنیت ثابت نیست و روزانه روش ها و تکنیک های جدید برای دور زدن مکانیزم های امنیتی به وجود می اید که باید از ان ها جلوگیری شود.

سوالات و نظرات خود را می توانید از بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

موفق باشید.

1/5 (1 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور و مدرس دوره های امنیت شبکه و راه های مقابله با نفوذ ، در 7 سال گذشته متمرکز بر مباحث روز امنیت سایبری بوده ام و بعد از کسب دانش و تجربه های ارزشمند تصمیم بر به اشتراک گذاری نتیجه ان ها با دیگران گرفته ام.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قوانین پن تست کور
دوره کالی لینوکس
نماد های اعتماد
نماد های اعتماد