تفاوت نسخه های کالی لینوکس برای دانلود و استفاده

تفاوت نسخه های کالی لینوکس

آشنایی با تفاوت نسخه های کالی لینوکس و دانلود بهترین نسخه برای استفاده با ما همراه باشید.

در چند سال اخیر تعداد سیستم عامل های لینوکسی که برای تست نفوذ ساخته شده اند افزایش پیدا کرده است و بسیاری از متخصصان هک و امنیت از این سیستم عامل ها استفاده می کنند که یکی از محبوب ترین سیستم عامل هکر ها کالی لینوکس است که نسخه های مختلفی دارد که در این اموزش هم قصد معرفی نسخه های ان را داریم، اما از دلایل استفاده از ان ها این است که ابزار ها به صورت پیشفرض نصب و اماده استفاده هستند و ظاهر کاربر پسندی دارند.

تفاوت نسخه های کالی لینوکس

اگر از لینوکس تا به حال استفاده کرده باشید و مورد پسند شما بوده باشد حتما این توزع لینوکس هم امتحان کنید چرا که دارای ویژگی های بسیار جذابی است ، که در اموزش های قبلی در پن تست کور به کالی لینوکس پرداخته ایم. اما در این اموزش قصد داریم نسخه های مختلفی از ان را معرفی کنیم تا مناسب ترین ان را برای خود نصب کنید.

مشاهده نسخه های مختلف Kali Linux

در صفحه دانلود داخل سایت اصلی این OS می توانید نسخه های مختلف ان را قبل از دانلود مشاهده کنید :

https://www.kali.org/downloads

  • نسخه 64 , 32 bit : در نسخه های قبل ، دو نسخه ساده از ان وجود داشت که تفاوت نسخه کالی لینوکس در 64 یا 32 بیت بودن ان ها بود در نسخه جدید هم مشابه قبل است اما تفاوت هایی دارد که با ان ها اشنا خواهید شد، اگر از نسخه قبل از 2019.4 می خواهید استفاده کنید می توانید این دو را دریافت و نصب نمایید.
  • Light : نسخه ای مناسب برای کسانی است که می خواهند از حداقل امکانات کالی استفاده کنند
    امکانات و حجم بسیار کمتری نسبت به نسخه اصلی دارد اما منابع کمتری هم نیاز دارد.
  • Mate : تفاوت این توزیع کالی لینوکس در میزکار خود است کمی حجم کمتری نسبت به نسخه اصلی دارد.
  • Xfce : یک میزکار بسیار محبوب است و تفاوت این نسخه کالی لینوکس هم فقط در میزکار ان است.
    و در نسخه 2020 به طور پیشفرض از این میزکار استفاده شده است.
  • نسخه های Kde و Lxde : یکی از بهترین میزکار های لینوکس Kde است که به همین دلیل در نسخه های مختلف این سیستم عامل گنجانده شده است و نسخه Lxde هم مانند بالا فقط محیط گرافیکی یا همان میزکار متفاوتی دارد.
تفاوت نسخه های کالی لینوکس برای دانلود و استفاده
تفاوت نسخه های قدیمی کالی لینوکس

تفاوت نسخه های کالی لینوکس 2020

نسخه Installer

  ویروسی شدن فلش را برای همیشه فراموش کنید

در این نسخه شما فقط این امکان را خواهید داشت سیستم عامل را در سیستم مورد نظر نصب کنید و نمی توانید ان را به صورت لایو اجرا کنید که در نسخه های قبل این امکان در نسخه نصبی وجود داشت و حجم ان کمی از نسخه لایو که با ان اشنا می شوید کمتر است و از اصلی ترین تفاوت نسخه کالی لینوکس همین مورد است.

نسخه Live

این نسخه حجم بالاتری نسبت به نسخه قبلی دارد و این امکان را خواهید داشت کالی لینوکس خود را به صورت لایو اجرا کنید و یا ان را نصب کنید و نکته جالبی که وجود دارد این است که دیگر نیازی نیست برای میز کار خود نسخه های جداگانه دانلود کنید می توانید در هنگام نصب میزکار مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نسخه NetInstaller

اگر نیاز به نسخه بسیار کم حجم با امکانات محدود دارید این نسخه می تواند برای شما مناسب باشد.

نسخه های VMware و Vbox

هر دو نسخه مناسب برای ماشین های مجازی هستند که می توانید متناسب با مجازی سازی که استفاده میک نید این نسخه ها را دریافت کنید و تفاوت اصلی ان ها در نحوه مجازی سازی ان ها است؛ برای مثال در اموزش نصب کالی در VMware به طور کامل با این نسخه اشنا شده اید اما به طور کلی این نسخه برای استفاده در مجازی ساز VMware است و نیازی به نصب ندارد و فقط با Open کردن سیستم عامل اجرا خواهد شد.

تفاوت نسخه های کالی لینوکس برای دانلود و استفاده
تفاوت نسخه های جدید کالی لینوکس

نکته : حال اگر فکر می کنید کدام نسخه بهتر است باید بدانید که شما باید
نسخه مورد نظر خود را متناسب با نیاز خود انتخاب کنید .

  بایپس انتی ویروس با ابزار shellter + آموزش ویدیو ای

خلاصه آموزش از تفاوت نسخه های کالی لینوکس

برای سیستم عامل کالی لینوکس نسخه های متفاوتی ارائه شده است که فرق بیشتر ان ها در میزکار یا محیط گرافیکی ان ها است چند نسخه کم حجم هم وجود دارد برای کسانی که می خواهد به صورت سبک تر از این سیستم عامل استفاده کنند؛ همچنین نسخه هایی هم برای مجازی ساز ها و بعضی سیستم ها ارائه شده است که می توان از ان ها استفاده کرد، در صورتی که سوال یا نظر در رابطه با تفاوت های نسخه های کالی لینوکس دارید از بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید.

0/5 (0 نظر)

نیما حسینی هستم بنیان گذار تیم پن تست کور ، مدرس دوره های تست نفوذ و امنیت

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *